• Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Krzys 13 stycznia 2017, 12:11
Mam problem który był już opisywany ale u mnie wystąpiło coś innego. Przy pierwszym razie kiedy był zwarty mosfet SiSA14DN wymieniłem oba na 7410, niestety po 2 tygodniach wrócił do mnie i zwarty był ten sam mosfet. Tym razem wymieniłem na 7408 i pojawił się problem typu: po przyciśnięciu włącznika nie zawsze chce się załączyć, mrygnie diodami i koniec dopiera za drugim , trzecim nie raz czwartym przyciśnięciem włacza się i pracuje poprawnie. Ponownie wlutowałem 7410 i włącza się za każdym razem, powróciłem do 7408 i znów włącza sięjak chce. Wymieniłem więc układ 0Z , niestety nic to nie zmieniło.
Może ktoś z kolegów podpowie co w tym przypadku zrobić, czy wymienić na 7410 i zobaczyć czy ponownie się uszkodzi?.

Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Google Adsense [BOT] 13 stycznia 2017, 12:11

#2 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali moset przy GPU


przez kirstan 13 stycznia 2017, 12:58
Jak płyta zachowuje się z innym zasilaczem?

#4 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Krzys 13 stycznia 2017, 15:53
Czytałem ten temat i u kolegi Rathma po wstawieniu 7408 działa normalnie a u mnie niestety nie, a znów mosfety RJK03E2DNS są niedostępne żeby je wstawić.

Na innym zasilaczu tak sam się zachowuje.

#5 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Krzys 1 lutego 2017, 18:25
Udało mi się kupić mosfety RJK03E2DNS, ale niestety na nich jest ten sam efekt, czyli potrafi od czasu do czasu po włączeniu mrygnąć tylko diodami włącznika i się nie włącza. Trzeba przycisnąc włącznik np. 2 razy aby notebook się włączył.
Ten sam efekt przy innym zasilaczu.

#6 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Krzys 4 marca 2017, 13:37
Oddałem Klientowi do testów taki od czasu ne włączjący się komputer, przyszedł po tygodniu gdzie ten efek nie właczania się był cały czas. Okazało się, że ten efekt powodowała grafika. Wymieniłem układ i teraz komputer się uruchamia wyświetla obraz tylko w menadżerze urządzeń brak grafiki NVIDIA jest tylko Intel , ale komputer działa.
Dziwne jes to, że na zasilaniu grafiki jest tylko jakieś od 0,11V do 0,20V.

#7 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 4 marca 2017, 15:25
Krzys napisał(a):Wymieniłem układ i teraz komputer się uruchamia wyświetla obraz tylko w menadżerze urządzeń brak grafiki NVIDIA jest tylko Intel , ale komputer działa.
Dziwne jes to, że na zasilaniu grafiki jest tylko jakieś od 0,11V do 0,20V.
Właśnie przez to zasilanie GPU (a w zasadzie jego brak) chipset nie jest wykrywany przez płytę i laptop działa tylko na zintegrowanej grafice. Wymień tranzystory na 7410 - jeśli to nie pomoże, to być może wstawiłeś uszkodzoną GPU.

#8 Re: Toshiba l50 płyta VGSG pali mosfet przy GPU


przez Krzys 22 marca 2017, 14:00
Wymieniłem tranzystory na 7410 i zadziałało. Tylko nie wiem dlaczego tamta grafika działała na tych tranzystorach.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.