• SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez SELLKOM 14 stycznia 2014, 12:58
BIOS UEFI, nie działa F2, system się "rozjechał" więc potrzebna nowa instalacja , recovery nie działa, chce zainstalować Win8 z płyty, ktoś wie jak? Ręce opadają...

Komputer ma 2 tygodnie nie możemy go "rozbebeszyć"...;/

Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez Google Adsense [BOT] 14 stycznia 2014, 12:58

#2 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez novitech 14 stycznia 2014, 13:20
Do biosu wchodzi się za pomocą F10.

#3 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez SELLKOM 14 stycznia 2014, 13:44
F10 nie działa, skąd taka teoria? Według instrukcji jest F2 ale nie działa, podstawowe kombinacje nie działają.

#4 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez novitech 14 stycznia 2014, 13:48
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, faktycznie w tym modelu ma działać F2.

Producent pisze aby niezwłocznie po włączeniu komputera nacisnąć F2 kilkakrotnie.

#5 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez SELLKOM 14 stycznia 2014, 14:00
Tak, ale to nie działa, wciskanie kilkukrotnie, przytrzymanie przed power on tez nie działa, do głowy przychodzi mi uszkodzona klawiatura lub jej zwarcie, podłączenie zewnętrznej klawiatury pod USB nic nie daje. Niestety nie mogę dostać się dalej aby odpiąć klawiaturę - gwarancja.

#6 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez gandek 14 stycznia 2014, 15:47
Kolego ostatnio miałem taki sam problem z samsungiem kuzyna, i do biosu też nie udało mi się wejść. Ale udało mi się do boot loader po prze F12 wejść i wybrać Płytkę. Jak podłączyłem pena to też go od razu wykrywało

#7 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez SELLKOM 14 stycznia 2014, 17:37
F12 nie działa także.

#8 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez amstel 14 stycznia 2014, 18:48
Witaj

1. Też ostatnio miałem problem problem,żeby wejsc do biosu Samsunga Ultrabook i ile dobrze pamiętam to wciskałem kilkukrotnie F2 jeszcze przed uruchomieniem laptopa.
Ale pewnie i tak to robiłeś.

2. Jeśli to nie pomoże to wrzuciłbym instalke Windows 8 na dysk:
http://www.instructables.com/id/How-to- ... rom-Hard-/

Odnośnie gwarancji to Kasper Nowacki z Samsung Polska informuje:

"Pragnę poinformować, że w przypadku komputerów, które mają specjalnie wydzieloną pod spodem obudowy komputera "przegrody/zaślepki/maskownice" opatrzone symbolem HDDi/lub RAM w formie tekstowej bądź graficznej może Pan samodzielnie wymienić dysk jak również pamięć operacyjną bez utraty gwarancji.
Z wyłączeniem sytuacji, gdy w trakcie takiej rekonfiguracji sprzęt zostanie uszkodzony – np. poprzez nieumiejętną wymianę podzespołów sprzęt zostanie uszkodzony. Wówczas gwarancja traci swoją moc prawną i zastosowanie."

Oficjalny serwis Samsunga:
Telmark, tel. 22 665 85 85 w Warszawie

Powodzenia

#9 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez slawektor 30 kwietnia 2014, 17:32
Wątek z stycznia, więc nie chyba nie archeologia.
Chodzi o uruchamianie w systemie Windows 8.
W Samsungu żeby te klawisze działały trzeba nadusić klawisz Fn Lock. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu klawisze działają.
Na laptopie Asusa nie ma tego klawisza Fn Lock i żeby się dostać do biosu można jedynie z windy przez opcję:
Ustawienia komputera/Aktualizacje i odzyskiwanie//Odzyskiwanie/Uruchamianie zaawansowane/Uruchom teraz/Rozwiąż problemy/Opcje zaawansowane/Ustawienia oprogramowania układowego UEFI.

#10 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?  [ROZWIĄZANY]


przez pocinas 30 maja 2014, 14:40
Generalnie sporo lapsów nowych na Win8 ma problem z wejscie do Biosu ot tak, należy zrobić tak że uruchamiamy Windowsa 8 i go wyłączamy z przytrzymaniem klawisza SHIFT, powoduje to TOTALNE zamknięcie systemu WIn8, a po restarcie szybko wciskamy F2, czy inny guzik odpowiedzialny za wejscie do Biosu.

Zwykłe wyłączenie/zamknięcie systemu bez przytrzymasnia guzika Shift powoduje że windows 8 wyłącza się ale jak by w trybie uśpienia czy hibernacji. Jest to sprawdzone na kilku nowych lapsach z ORG Win8, że po wyłączeniu z SHiftem nagle wchodzi do Bios.

2 cytaty
"programista w zespole zajmującym się user experience w Microsoft, przytomnie zauważył, że w nowym Windowsie użytkownicy mieliby do dyspozycji jedynie 200 milisekund na wciśnięcie F2 lub F8. To niewiele. Zbyt mało, żeby osoby nie posiadające refleksu pingpongisty zdążyły cokolwiek nacisnąć."

oraz

"W związku z tym, jeśli będziemy zainteresowani ustawieniami, które do tej pory można było wywołać przed odpaleniem się systemu, będziemy mogli dokonać tego w zaawansowanych ustawieniach startowych Windowsa, przytrzymując klawisz Shift podczas klikania "Uruchom ponownie" lub w wierszu poleceń."

lub tak jak tutaj http://www.instalki.pl/demonstracje/sys ... ows-8.html

niestety opisy wyżej dotyczą sytuacji kiedy mamy sprawny Windows 8.

U ciebie jest trochę nieco inny problem bo Windows 8 się rozjechał.

Proponuję może próbować F2 z klawiatury USB lub jeśli się da odpalić jakiś system z płyty i sprawdzić czy w ogóle poprawnie pracuje klawiatura,

#11 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez altware 20 kwietnia 2015, 13:48
Żeby wejść do bios w tym modelu (masakra):
- wsadź płytę win8 do napędu
- wyciągnij dysk twardy
- jak się uruchomi instalator z płyty wybierz naprawę, zaawansowane, wejście do ustawień oprogramowania układowego uefi (ale jeszcze nie resetuj lapka)
- na włączonym pacjencie wsadź hdd i wybierz ponowne uruchomienie
...gotowe
Jak już udało się wejść do bios można wyłączyć "fast bios mode" i "secure boot" - zacznie działać f2

W tym modelu już któryś raz widzę błąd przy starcie windows - "acpi bios error" - nie działa przywracanie systemu, ani naprawa w trakcie uruchomienia. Trzeba wsadzić inny hdd z zainstalowanym win8, zainstalować sw update, zrobić aktualizację bios. Po aktualizacji wymienić dysk na ten, który był wcześniej - windows powinien uruchamiać się już bez problemów.

Pisałem z pamięci, więc jeżeli przekręciłem nazwę jakiejś opcji to z góry przepraszam.

#12 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez wlukasz1985 2 lutego 2017, 10:25
Miałem dokładnie taki sam problem jak koledzy z modelem NP270E5E - jednak wpadłem na nieco inny pomysł, który okazał się dobry - oczywiście polecam metodę opisaną przez "pocinas".

Ja zrobiłem to następująco - F2 nie zadziałało (kilka razy), wyjąłem dysk twardy, uruchomiłem laptopa, poczekałem aż pokaże komunikat, że wszystkie dostępne opcje boot zostały wykorzystane i komputer nie uruchomił się prawidłowo - naciśnij f4 żeby zrobić Recovery. Wyłączyłem komputer (dodam że komputer przy próbie bootowania gaśnie i odpala się ponownie już z komunikatem F4 - ps pisałem z głowy więc przepraszam za rozbieżności).
Gdy uruchamia się ponownie, jest możliwość wejścia przez F2 - jednak nigdy nie udało mi się tego zrobić z włożonym dyskiem twardym.

#13 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez fredikk 26 czerwca 2017, 12:42
Polecam klikanie F10 w tym wypadku.
U mnie w modelu NP275 zadziałało.
Pozdrawiam.

#14 Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez Vogelek23 26 czerwca 2017, 14:52
No dobra, starczy tego odświeżania wątku sprzed ponad 3 lat - każdy ma swoje sposoby, lepsze i gorsze. Nikt jednak nie wpadł na pomysł, aby nacisnąć ESC... Wątek zamykam.

Re: SAMSUNG NP270 wejście do BIOS jak?


przez Google Adsense [BOT] 26 czerwca 2017, 14:52

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.