• [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Szukam wsadu bios HP 255 G1

#1 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Szukam wsadu bios HP 255 G1


от madmax 27 Январь 2017, 11:35
Poszukuję biosu do laptopa jak w temacie.
Płyta główna:
6050A2498701
MB-A02
TPN-I106

Re: [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Szukam wsadu bios HP 255 G1


от Google Adsense [BOT] 27 Январь 2017, 11:35

#3 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от madmax 27 Январь 2017, 14:34
Widziałem ten wsad, ale nie byłem pewny czy on będzie działał z moją płytą.
Czy wie ktoś gdzie w tym pliku znajduje się zapisany klucz i serial bo muszę to podmienić?

#5 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от madmax 27 Январь 2017, 20:40
Oczywiście, że widziałem ale niestety ten program nie obsługuje mojego laptopa.Byłoby dobrze aby każdy po rozszyfrowaniu
położenia klucza i numeru seryjnego mógł dodawać takiego laptopa do tej bazy danych to wtedy ten soft byłby mega pomocny
bo te biosy niestety często padają.

#6 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от Vogelek23 27 Январь 2017, 22:18
madmax писал(а):Byłoby dobrze aby każdy po rozszyfrowaniu
położenia klucza i numeru seryjnego mógł dodawać takiego laptopa do tej bazy danych to wtedy ten soft byłby mega pomocny
Tak właśnie działa ten program - w najnowszej wersji ma edytor bazy danych. Sprawdzałeś w ogóle ten program, czy tylko piszesz, co sam wymyślisz?

#7 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от madmax 27 Январь 2017, 23:08
Edytor bazy danych występuje jako oddzielny program więc go nie zauważyłem. bo w samym programie nie ma takiej funkcji dodania kolejnego sprzętu, ale to nie znaczy, że admin powinien dawać tak złośliwe komentarze.
Do kolegi JPserwis: Zaprogramowałem bios tym wsadem od HP 2000 i niestety dalej jest to samo miga caps lock dwa razy więc muszę szukać innego pliku. Oczywiście serial i klucz przerobiłem i chciałem to wpisać do tej bazy danych, ale u mnie wywala błąd, że to nie jest prawidłowa aplikacja win32.

#8 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от Vogelek23 27 Январь 2017, 23:39
W kwestii problemów z programem do zmiany klucza i S/N, proszę zamieścić wątek w stosownym dziale (NAPRAWA WARSZTAT) lub bezpośrednio w wątku z udostępnioną aplikacją (DIY). Mam tylko nadzieję, że uruchamiasz go na prawach administratora?

Co zaś do mojego komentarza, to właściwie nie był komentarz, lecz pytanie i nie zawierało w sobie ani krzty złośliwości - wprost przeciwnie, miało za zadanie wyłącznie zasugerować Ci dokładniejsze sprawdzenie zawartości archiwum. Jak widać, spełniło je doskonale.

I jeszcze w kwestii BIOS - czy próbowałeś zaprogramować kość tym wsadem, ale bez jakiegokolwiek jego przerabiania?

#9 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от JPserwis 27 Январь 2017, 23:43
Bios pasuje do twojej płyty wiec jeśli po wgraniu nadal problem to raczej nie jest tutaj winowajca bios chyba ze namieszales

#10 [НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от madmax 28 Январь 2017, 13:10
Zaprogramowałem bios wsadem bez przeróbek i ciągle bez zmian. Początkowo miałem zwarty tranzystor Q303 i wymieniłem na nowy bo laptop się wcale nie uruchamiał a teraz startuje tylko ciemny ekran i miga dwa razy caps lock.

-- Dodano: sobota, 28 sty 2017, 15:43 --

Po wyczyszczeniu gniazda pamięci RAM i przełożeniu jej do drugiego slotu laptop uruchomił się prawidłowo i działa w porządku.
Oryginalny wsad bios okazał się dobry i taki zostawiłem a miganie diody Caps Lock czasami niezbyt trafnie określa usterkę.

[НУЖЕН ДАМП БИОСА] Re: Szukam wsadu bios HP 255 G1


от Google Adsense [BOT] 28 Январь 2017, 13:10

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.