• Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 19:29
Tytułowy laptop w biosie z zakładce BOOT pokazuje tylko jedną opcję: Widows Boot Manager.
Uniemożliwia to zainstalowanie systemu. Wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia w biosie związane z UEFI jak i szybkim startem. Zawsze jednak brak możliwości botowania z jakiegokolwiek nośnika.
Reset CMOS zrobiony oczywiście. Proszę o poradę.

Uzupełniam niezwłocznie. Płyta LOTUS13-TSP Rev 1.0

Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez Google Adsense [BOT] 19 grudnia 2016, 19:29

#2 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 19:32
Jaki system był przed instalacją a jaki chcesz zainstalować?

#3 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 19:35
Wg. naklejki był win8, zainstalować chce raczej 7

#4 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 19:38
secure boot is disabled?

#5 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 19:39
Tak

#6 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 19:42
Nie masz w biosie możliwości ustawienia bootowania z cd/dvd lub usb?

#7 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 19:45
Nie, niezależnie od ustawień biosu zawsze tylko opcja o której piszę na początku.

#8 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 19:48
Fast Bios is disabled? (musi być wyłączony aby bootował z usb). Instalujesz z usb czy napędu? Włóż płytę, zresetuj laptopa i podczas uruchamiania wciskaj klawisz odpowiadający za boot menu (nie pamiętam który chyba F10).

#9 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 19:54
Płytę mogę włożyć tylko do zewnętrznego napędu na USB bo laptop napędu nie posiada. Co nic nie da jako że nie mogę wybrać boot z USB. A przytrzymując F12 zgłasza się boot menu jednak też tylko z tą samą opcją.

#10 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 19:57
AHCI MODE CONTROL-AUTO
FAST BIOS MODE-DISABLED
SECURE BOOT DISABLED
OS MODE SELECTION CSM OS

Jeśli w biosie wszystko jest poustawiane ok dla bootowania płyty z systemem windows 7 , możliwe że uszkodzone są porty(port) usb. Przeprogramuj bios jeśli nie pomoże to trzeba szukać uszkodzenia fizycznie w płycie. Z jaką usterką laptop przyszedł? Tylko na wgranie systemu?

#11 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez Lesio23 19 grudnia 2016, 20:02
A bootować z dysku możesz ?

Znalazłem coś takiego dotyczącego Samsunga
:Under the Boot tab I needed to Disable Secure boot, this added an option to choose a boot option which includes CSM, UEFI and CSM and UEFI. Searching over the web I found that, at least the BIOS version in Samsung Series 5 (not sure if all Series X) does not work quite well with UEFI by itself, but it needs compatibility support.

So by using CSM or CSM and UEFI I was able to get my bootable devices listed again (I still wonder why the maker sets UEFI as an "optimised" default if it's not totally supported).

And by disabling Fast boot mode under Advanced tab, bootable USB is now running!

Anyways, thanks for your help!! :)"

http://superuser.com/questions/680830/s ... le-devices

http://superuser.com/questions/508271/w ... t-from-usb

#12 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 20:09
Właśnie z taką usterką jednak bez dysku. Co do programowania bios to w tym stanie rzeczy można zrobić tylko programatorem. Brak jednak pewnego wsadu. Co do uszkodzenia USB to raczej nie. Podejrzewam HM76 i dlatego założyłem watek.

Kolego Lesio proszę czytaj pierwszy post.

#13 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 19 grudnia 2016, 20:12
Włóż jakiś dysk hdd z zainstalowanym systemem, jeśli nie będzie również "widział" hdd to na 99% uszkodzony HM76 tak jak mówisz.(ja bym zrobił najpierw reballing może sprzęt po upadku)

#14 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 19 grudnia 2016, 20:16
Wkładałem inne dyski nic to nie zmienia niestety. Jednak nie jestem przekonany że winę ponosi HM.

#15 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez mmike 20 grudnia 2016, 17:38
Według mnie winowajcą nie jest tutaj PCH lecz właśnie wsad bios, przerabiałem już dokładnie taki sam przypadek w Samsungu jak kolega opisuje i przyczyną był właśnie bios. Pozdrawiam

#16 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez JPserwis 20 grudnia 2016, 21:27
To kolega wstawi sprawdzony bios który wgrywal i sprawdzimy

#17 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez mmike 20 grudnia 2016, 21:36
Gdy kolega uważnie przeczyta mój post, to zorientuje się iż nie ma tam wzmianki o takim samym modelu notebooka o którym wspomina autor. Pozdrawiam

#19 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.  [ROZWIĄZANY]


przez mmike 21 grudnia 2016, 10:59
Kolego zatronik1, wsad wrzuciłem do działu "PLIKI BIOS (niezweryfikowane)": samsung-np540-u3c-t47367.html. Pozdrawiam

#20 Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez zatronik1 21 grudnia 2016, 13:34
Po wgraniu biosu od Kolegi z powyższego postu są dostępne wszystkie opcje botowania.
dzięki Kolego.

Re: Samsung NP540 U3C nie można zbotować z żadnego nośnika.


przez Google Adsense [BOT] 21 grudnia 2016, 13:34

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.