• SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez luielektr 21 października 2016, 15:04
Witam.
Otrzymałem do naprawy powyższego laptopa i postanowiłem sprawdzić w nim dysk twardy, więc chciałem zmienić ustawienia BIOS'u (funkcja F2 oczywiście nie działa, sam klawisz sprawny), abym mógł uruchomić test z pod DOS'a. Udało mi się wejść do BIOS'u jedynie z pod instalatora Windowsa wybierając zmianę ustawień układowych UEFI. W BIOS'ie wyłączyłem UEFI, AHCI i test udało mi się uruchomić.
Po tych zmianach mam teraz problem - W OGÓLE nie mogę wejść w żaden sposób do BIOS'u. Instalator już nie pokazuje możliwości zmiany ustawień UEFI, Windows klienta się już nie uruchamia, wyciągnięcie baterii CMOS też nie załatia sprawy, klawiatura pod USB nic nie daje. Wyciągnąłem dysk - bez zmian, włożyłem czysty dysk - bez zmian. Nie wierzę, że jestem ugotowany przez jedynie brak możliowści wejścia do BIOS'u. Ma ktoś jakiś pomysł na ten durnowaty problem?

Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez Google Adsense [BOT] 21 października 2016, 15:04

#3 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez luielektr 24 października 2016, 08:56
Dzięki za odpowiedź, ale już patrzyłem na ten wątek, ale niestety to nic nie pomogło. Instalacja systemu na innym dysku, wciskanie Fn Lock. Nie wiem o co w tym chodzi. System nie widzi opcji UEFI bo ją wyłączyłem przy pierwszym wejściu do BIOS'u.

#4 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez yasiu83 24 października 2016, 15:44
Wyciągnij baterię podtrzymującą zasilanie BIOSU, powinno zresetować BIOS i będziesz miał dostęp przez UEFI, wystarczy że na działającym systemie przytrzymasz SHIFT i naciśniesz uruchom ponownie. Dalej rozwiąż problemy->opcje zaawansowane->ustawienia oprogramowania układowego UEFI.

#5 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez luielektr 24 października 2016, 18:19
Czy kolega w ogóle czytał poprzednie posty i przeglądnął link wstawiony przez morph'a? Nie chce mi się wszystkiego powtarzać.

#6 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez yasiu83 24 października 2016, 18:29
Tak, znam ten temat i podsunąłem koledze proste rozwiązanie. Trzeba było zacząć od aktualizacji biosu przez SWUpdate i powinno być po problemie.

#7 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez luielektr 24 października 2016, 18:36
Też próbowałem zaktualizować przez SWUpdate, ale po uruchomieniu tego programu wyskakuje informacja, że brak jest partycji recovery i program się wyłącza. Może związane jest to z tym, że nie zainstalowałem systemu na GPT? Jeśli tak to jutro to sprawdzę.

#8 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u  [ROZWIĄZANY]


przez hlw 24 października 2016, 20:54
luielektr napisał(a):Też próbowałem zaktualizować przez SWUpdate, ale po uruchomieniu tego programu wyskakuje informacja, że brak jest partycji recovery i program się wyłącza. Może związane jest to z tym, że nie zainstalowałem systemu na GPT? Jeśli tak to jutro to sprawdzę.
Na stronie samsunga jest błąd, też się na to nabrałem. Nie sugeruj się tym co zaczyna się ściągać z podstrony wsparcia dla modelu np270. Pobierz to: http://www.samsung.com/pl/support/swupd ... popup.html wtedy zainstaluj i powinieneś móc już pobrać i zrobić update romu.

#9 Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez luielektr 25 października 2016, 10:29
Na stronie samsunga jest błąd, też się na to nabrałem. Nie sugeruj się tym co zaczyna się ściągać z podstrony wsparcia dla modelu np270. Pobierz to: http://www.samsung.com/pl/support/swupd ... popup.html wtedy zainstaluj i powinieneś móc już pobrać i zrobić update romu.

To był strzał w 10. Wszystko działa - wejście do BIOS'u, system klienta.
Dziękuję.

Re: SAMSUNG 270E - wejście do BIOS'u


przez Google Adsense [BOT] 25 października 2016, 10:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.