• MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain: the device's manufacturer, full model and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain: the PCB marking code (required in case of hardware repairs), an extended description of problem, things you have checked/replaced/measured, your conclusions and the question. If you are not able to find the PCB marking code, please read THIS TOPIC. If you still cannot locate the PCB markings, please upload a clean, both-side photos of the mainboard - it is required to remove any films, modules or brackets possibly covering these markings.
  3. Before posting a new topic please read all topics in TRAININGS subforum and make a preliminary diagnostic based on the content of those trainings.
  4. Uploading of any complete schematics, BIOS files or any other kind of documentation, or linking to 3rd party websites with such files, is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation or, link to BIOS file on UNVERIFIED BIOS FILES subforum, which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more then one complete page of instruction/schematic per single topic. The file you upload must not contain any watermarks, "confidential" markings, links or email addresses and cannot be password-protected.
  5. It is only permitted to describe one faulty device per single topic - you should always open a new topic for each subsequent device.
  6. Requesting of the full schematics, BoardView files, BIOS files or any other kind of documentation is NOT ALLOWED in this subforum. If you need to ask for any of these, you should open a new topic in DOCUMENTATION/BIOS REQUEST subforum.

#1 MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Usunięty Użytkownik 28464 8 December 2015, 09:51
Posiadam laptopa MSI-GT683 model MS-16F2 który posiada kartę graficzną Nvidia GT-560M. Laptopa otrzymałem do naprawy ze zwarciem na karcie graficznej które udało mi się usunąć, potem testowałem laptopa kilka godzin i było wszystko OK. Oddałem do klienta który wgrał tam jakieś nowe sterowniki i laptop działał tylko w awaryjnym albo bez sterowników graficznych. Pierwsze myślałem że to układ N12E-GS-A1 na karcie MS-1W041 którego wymieniłem na nowy ale niestety nic to nie dało. Próbuje wgrywać różne sterowniki ale nadal nie chce działać. Na jednych dochodzi do pulpitu ale po jakimś czasie się zacina a na innych w ogóle laptopa resetuje przed dojściem do pulpitu. Proszę o pomoc bo już nie mam żadnych pomysłów.

Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Google Adsense [BOT] 8 December 2015, 09:51

#2 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Edek 8 December 2015, 17:38
Postaw system na nowo na innym dysku do testów. Jak już tyle sterowników instalowałeś to tam już pewnie śmietnik jest.

#3 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Usunięty Użytkownik 28464 8 December 2015, 21:37
Już to zrobiłem i dalej to samo...

#4 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by wromich 8 December 2015, 21:39
jakie sterowniki Ty wgrywałeś?

#5 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by SELLKOM 9 December 2015, 01:24
Czy identyfikator sprzętu jest taki sam przed i po wymianie układu?
Jakie w tej chwili są jego identyfikatory?
Czy próby ręcznej instalacji sterowników ze strony MSI też dają negatywny wynik?
Wykluczyłeś inne podzespoły? RAM PROC ITP.

#6 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Usunięty Użytkownik 28464 9 December 2015, 09:53
Sterowniki wgrywałem ze strony: http://www.msi.com/product/notebook/sup ... own-driver (Win7 64)
http://www.nvidia.com/object/win8-win7- ... river.html
Te z nvidi to kilka ale na żadnym nie działa.
Oznaczenia układu obecnie czyli nowy:
NVIDIA
12C3B235 1210A1
S TAIWAN
PFR441.M26
N12-E-GS-A1

Stary:
NVIDIA
12B3B672 1114A1
s TAIWAN
PAH274.M01
N12E-GS-A1

Ram podstawiłem innt, reset biosu, jedynie procka nie podmieniłem, nie posiadam obecnie takiego.

#7 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by mario2011 10 December 2015, 17:24
// Usunąłem fragment posta sprzeczny z p. 9.1 Regulaminu forum.
// Vogelek23


Wspominałeś że usuwałeś zwarcie, co naprawiałeś i gdzie? Bo ta zmiana sterowników może nie być przyczyną problemów a tylko zbiegiem okoliczności. Jeśli karta się nie przegrzewa to efekt zawieszania się będziesz miał przy niestabilnych napięciach zasilania. Przerabiałem to w tej karcie i jest to trudne do zmierzenia.

#8 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Usunięty Użytkownik 402 27 December 2015, 21:10
Najczęściej pomaga wymiana kondensatorów filtrujących na wyjściu przetwornicy i wokół układu- mówię o tantalach. Jeżeli mówimy o źle działającym zasilaniu.

#9 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Usunięty Użytkownik 28464 19 September 2016, 16:17
Niestety laptopa nie udało się naprawić.

Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


by Google Adsense [BOT] 19 September 2016, 16:17

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 3 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.