• Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8


przez dariuszj 30 sierpnia 2016, 20:05
Witam
Wymieniłem płytę główną z wersji z grafiką Radeon na zintegrowanego Intela z Core i5. Akurat tak było wygodniej i taniej, tyle że ta "nowa" jest z biosem bez UEFI, więc Win8 oryginalnie zainstalowany ani drgnie. Upgrade biosu do wersji z UEFI brak. Jak poradzić sobie z tym problemem, ewentualnie jak skopiować pliki osobiste z oryginalnego HDD do nowej instalacji Windowsa. CD key Win8 posiadam więc z instalacją nie będzie problemu, jedyna przeszkoda to te pliki osobiste.

Re: Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8


przez Google Adsense [BOT] 30 sierpnia 2016, 20:05

#2 Re: Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8  [ROZWIĄZANY]


przez johnbad 31 sierpnia 2016, 09:14
So, as I understand, the old win8 was installed on GPT format and you want to migrate to MBR installation?

-- Dodano: Wednesday, 31 Aug 2016, 11:15 --

search for "convert a GPT disk to a MBR disk" and you will find a lot of software for that

#3 Re: Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8


przez kylo625 31 sierpnia 2016, 12:31
Masz dostęp do BIOSu czy po uruchomieniu zero reakcji?
Bios w wersji 6.80 ze strony producenta nie wchodzi?
Pliki osobiste to chyba najlepiej poprzez bootowalny zewnętrzny system albo podpiąć dysk gdzieś pod inny komputer.
Co do konwersji na MBR to nie jestem pewien czy pomoże, windows 8 ma duże możliwości adaptacji do nowego sprzętu ale w tym przypadku na moje oko nie da rady. Poza tym przy konwersji istnieje możliwość utraty danych.

#4 Re: Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8


przez dariuszj 31 sierpnia 2016, 13:56
Do biosu to ja dostęp mam, tylko co z tego kiedy system na dysku postawiony jest na GPT a nowa płyta ma zwykły BIOS nie UEFI. Upgrade do 6.80 nic nie daje, nadal brak opcji UEFI. Sprawę rozwiązałem w ten sposób: Sklonowałem partycję systemową dysku z konwersją na MBR na drugi dysk. Zbootowałem laptopa z pendrive z instalką WIN8. System sam wybrał opcję naprawy i mam cały oryginalny system już na dysku MBR.

Najbliżej był johnbad i jemu leci >klick<.

Re: Toshiba L850 z płytą C850 bios bez UEFI jak uruchomić windowsa8


przez Google Adsense [BOT] 31 sierpnia 2016, 13:56

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.