• Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez inkognito09 18 lutego 2016, 18:26
Witam. Po raz pierwszy w życiu stawiam system windows 7 od... 3 dni. I dalej postawić nie mogę. Stawiam go w celu aktualizacji do 10, co niestety jest blokowane przez niedziałającą usługę windows update. Walczyłem na wszystkie sposoby jakie mi przyszły do głowy i jakie wyczytałem w internecie.
Zatrzymanie usługi WU -> podmiana folderu SoftwareDystribution -> włączenie WU
Microsoftowe narzędzie do naprawy
Microsoftowe narzędzie do diagnostyki przeszło raz, pokazując że usługa została naprawiona, jednak aktualizacje dalej stoją na "trwa wyszukanie aktualizacji", puszczenie drugi raz wskazuje "nieokreślony błąd" i "problem z usługą windows update - nierozwiązany".
W akcie desperacji zacząłem eksperymentować z innym internetem i DNSami.
System był stawiany łącznie 7 razy z różnych obrazów, w tym oryginalnej płyty. Fakt, z 3 obrazami z chomika były jeszcze inne problemy, aczkolwiek sam update nie działał na żadnej.
Kiedyś podobny problem miałem z powodu internet explorera, więc dla pewności zaktualizowałem go do 11. Brak zmian. Kwestię ewentualnych wirusów można pominąć, przy 3 instalacji systemu odpiąłem wszystkie inne dyski i całkowicie usuwałem i tworzyłem od nowa wszystkie partycje.
Jakieś pomysły, jakiekolwiek?

Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez Google Adsense [BOT] 18 lutego 2016, 18:26

#2 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez pawel80 18 lutego 2016, 20:22
Windows 7 masz już z Service Pack 1, czy bez niego?
Jak jest czysty to ściągnij i zainstaluj na początek Service Pack 1

#3 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez 4goth 18 lutego 2016, 20:53
Ale jaki jest dokładnie problem?
Naciskasz Windows Update i co widać?: długo szuka z napisem trwa wyszukiwanie aktualizacji, albo szuka w nieskończoność? Może wyskakuje błąd (jaki)?.

#4 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez swees 18 lutego 2016, 21:31
Sugestia może tylko trochę na temat, ale jednak: nie łatwiej od razu zainstalować Windows 10? Pobierz najnowszy obraz Windows 10 używając narzędzia Media Creation Tool i zainstaluj używając klucza Windows 7. Ta opcja działa od kompilacji 10565 czyli Threshold 2.

Inna sprawa, że w ostatnich miesiącach obserwuję taką dziwną rzecz, że po kliknięciu "Wyszukaj aktualizacje" w świeżych Windows 7, szuka ich co najmniej 12 godzin. Zostawiam na noc i rano już mogę wybierać, które aktualizacje chcę pobrać.

#5 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez SELLKOM 18 lutego 2016, 22:22
swees napisał(a):Sugestia może tylko trochę na temat, ale jednak: nie łatwiej od razu zainstalować Windows 10? Pobierz najnowszy obraz Windows 10 używając narzędzia Media Creation Tool i zainstaluj używając klucza Windows 7. Ta opcja działa od kompilacji 10565 czyli Threshold 2.

Inna sprawa, że w ostatnich miesiącach obserwuję taką dziwną rzecz, że po kliknięciu "Wyszukaj aktualizacje" w świeżych Windows 7, szuka ich co najmniej 12 godzin. Zostawiam na noc i rano już mogę wybierać, które aktualizacje chcę pobrać.

AMEN

Kilka dni temu przerabialiśmy to w identyczny sposób, nic nie pomagało, obrazy z poprawkami z 4Q 2015, update jak "stał" tak stał", w końcu zostawiliśmy temat "na noc", a rano....miła niespodzianka - wszystko gotowe do zainstalowania. Moim zdaniem to celowe MS, nic z tym nie zrobimy.

#6 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez pijan4 19 lutego 2016, 01:14
SELLKOM napisał(a):
swees napisał(a):Sugestia może tylko trochę na temat, ale jednak: nie łatwiej od razu zainstalować Windows 10? Pobierz najnowszy obraz Windows 10 używając narzędzia Media Creation Tool i zainstaluj używając klucza Windows 7. Ta opcja działa od kompilacji 10565 czyli Threshold 2.

Inna sprawa, że w ostatnich miesiącach obserwuję taką dziwną rzecz, że po kliknięciu "Wyszukaj aktualizacje" w świeżych Windows 7, szuka ich co najmniej 12 godzin. Zostawiam na noc i rano już mogę wybierać, które aktualizacje chcę pobrać.

AMEN

Kilka dni temu przerabialiśmy to w identyczny sposób, nic nie pomagało, obrazy z poprawkami z 4Q 2015, update jak "stał" tak stał", w końcu zostawiliśmy temat "na noc", a rano....miła niespodzianka - wszystko gotowe do zainstalowania. Moim zdaniem to celowe MS, nic z tym nie zrobimy.



Potwierdzam to co mówią koledzy. Świeża instalka 7 musi się napchać aktualizacjami przez całą noc. To samo jest z Vistą.

#7 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez pawel80 19 lutego 2016, 01:55
Ciekawe bo ja właśnie ogrywam Dell-a i altualizacje wyskakują bardzo szybko.
Dla kolegi autora. Łatwiej zamiast ciągnąć wszystkie aktualizacje, to instalujemy czysty system. Wszystkie sterownimi od producenta i tak jak kolega swees podpowiada, ściągamy Media Creation Tool i za jego pomocą wybieramy opcję Upgrade.

#8 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.  [ROZWIĄZANY]


przez inkognito09 19 lutego 2016, 08:36
pawel80 - SP1 jest na miejscu.
4goth - mieli w nieskończoność "trwa wyszukiwanie aktualizacji", podczas gdy podgląd w ruch sieciowy pokazuje że absolutnie nic nie robi w tym czasie.
Niestety, dzisiejszą noc przestał i wciąż nic to nie zmieniło :/. Choć może to być też kwestia uboczna grzebania w celu naprawy. Właśnie stawiam świeży system Win7 HP i pobieram Media Creation Tool. Dam znać co z tego wynikło.


Edit:
Postawiłem system z obrazu WinClub. Update zadziałał sam po kilku minutach od włączenia... To smutne że jakieś modyfikowane wersje obrazów z for, przed którymi broniłem się rękami i nogami, działają lepiej niż oryginalny nośnik kupiony w sklepie za coś koło 400zł. Aktualizacje poszły, aktualizowanie do 10 też ruszyło samo. Niniejszym, oryginalny problem nie został rozwiązany, a ominięty, ale efekt ten sam - działa. Dziękuję za pomoc i rady.

#9 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez Konrad92 22 lutego 2016, 14:43
Jeśli chodzi o problemy z aktualizacjami - polecam program WSUS Offline 8.x, można nim sobie przygotować aktualną paczkę z wszystkimi poprawkami która instaluje się offline.

Natomiast jeśli chodzi o cały system stawiany z płyty to polecam poszukać obrazów które mają wbudowane wszystkie aktualizacje np. do stycznia tego roku.

#10 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez franekx6 27 lutego 2016, 18:03
A jeszcze lepiej porobić sobie samemu takie obrazy z aktualizacjami, trochę z tym roboty ale później nie trzeba się męczyć za każdym razem z ciągłym ściąganiem setek łatek

#11 Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez krzychubat 1 marca 2016, 22:20
Ja ściągam co jakiś czas modyfikowane iso oryginalne z msdn z poprawkami do danego dnia można znaleźć na forach lub sobie zrobić i działa to bardzo dobrze, po instalacji potem święty spokój z update'ami...

Re: Windows 7, po reinstalacji nie działa windows update.


przez Google Adsense [BOT] 1 marca 2016, 22:20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.