• Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez danon1 2 grudnia 2014, 16:14
Witam ,
macbook jak w temacie , sygnalizuje błąd pamięci - 1 sygnał dźwiękowy na 5 sekund ... , bez znaczenia czy z pamięcią w slocie , w którym slocie czy całkowicie bez . Bios przeprogramowany ale objawy pozostają .
Wszystkie napięcia obecne z wyjątkiem sygn, PPVOUT_S0_LCDBKLT, oraz PPVCORE_S0_AXG .
Czy ktoś może potwierdzić uszkodzenie zintegrowanego controllera ram , ewentualnie podpowiedzieć co jeszcze może powodować taki błąd ?

Z góry dziękuję .

Re: Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez Google Adsense [BOT] 2 grudnia 2014, 16:14

#2 Re: Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez 2informaticos 3 grudnia 2014, 17:20
PPVOUT_S0_LCDBKLT will only appears if LCD is connected.
So forget about it, work only with logic board and USB mouse connected.
If the light of mouse gets steady (in aprox 5sec), the board is working...
Liquid spilled, what about the history of this board?

#3 Re: Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez kamils007 9 stycznia 2015, 13:38
Postawiłeś go?
Bo tam jest chyba kontroler RAM w CPU. Ja walczyłem z tym długo, nie lutowałem tylko CPU , jakoś nie mam wprawy w prostokątach ;-), no i rzuciłem do szuflady. U mnie zostało CPU, lub gdzieś w laminacie ;-)

#4 Re: Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez danon1 21 września 2015, 13:37
2informaticos napisał(a):PPVOUT_S0_LCDBKLT will only appears if LCD is connected.....

Yes, I know it ...

kamils007 napisał(a):Postawiłeś go?
Bo tam jest chyba kontroler RAM w CPU. Ja walczyłem z tym długo, nie lutowałem tylko CPU , jakoś nie mam wprawy w prostokątach ;-), no i rzuciłem do szuflady. U mnie zostało CPU, lub gdzieś w laminacie ;-)
Nie, nie stawiałem procesora, klient zdecydował się na wymianę płyty ale ....
w zeszłym tygodniu walczyłem z taką sama płytą ale po zalaniu. Udało mi się ją obudzić, ale miala problem z backlihtem i tu uwaga > jakież było moje zdziwienie kiedy to po wymianie LP8550 płyta zaczęła sygnalizować błąd RAMU ... dokładnie jak z tytułu tego postu .... podstawiłem następny i CUD , płyta działa normalnie ....

Re: Macbook Pro Early 2011 A1286 820-2915-A 1 beep na 5 sekund


przez Google Adsense [BOT] 21 września 2015, 13:37

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.