• Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.


przez pawel80 20 sierpnia 2015, 13:55
Witam koleżanki i kolegów.
Mam problem ze wspomnianą płytą w temacie. Jest w niej nowe złącze zasilania od Asusa, czy spotkał się ktoś z was, z tym typem gniazda w Asusach?
Poniżej zdjęcia. Lutowanie nie moje. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zewnętrzny pierścień wtyczki zasilającej to masa, wewnętrzny 19V i środkowy pin u mnie jest 0V.
Czy środkowy pin podaje napięcie, czy może jest to tak, jak w Dell-ach i pin ten jest sygnałowym?

Re: Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.


przez Google Adsense [BOT] 20 sierpnia 2015, 13:55

#2 Re: Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.


przez farmer 20 sierpnia 2015, 14:41
Według http://vlab.su/viewtopic.php?p=205322#p205322 nie trzeba na igłę nic podawać. Tyle, że w tamtym przypadku zakres uszkodzeń był ździebko większy (KBC, PCH, MosFET, 2 x kontroler przetwornicy :D )

#3 Re: Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.


przez pawel80 20 sierpnia 2015, 15:39
Dzięki famer za odpowiedź, czyli środkowy pin, to w pewnym sensie atrapa, która potrafi uśmiercić laptopa? :D
U mnie poleciał mosfet, przetwornica i KBC, które zostały wymienione.
Jednak dalej jeszcze do końca nie startuje, zatem pewnie jeszcz PCH do podmianki.

Re: Asus UX51VZ 3-pinowy wtyk zasilania.


przez Google Adsense [BOT] 20 sierpnia 2015, 15:39
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.