• Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez arvika 2 kwietnia 2014, 10:59
Asus X202E - zbity ekran dotykowy. Został wymieniony na nowy, ale nie chce działać po zmontowaniu. Dystrybutor twierdzi że niby trzeba wykonać kalibrację specjalnym programem, ale działa na zasadzie "wiem, ale nie powiem".

Czy ktoś wie jakim softem to skalibrować lub co trzeba zrobić żeby dotyk zadziałał?

Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Google Adsense [BOT] 2 kwietnia 2014, 10:59

#5 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez arvika 2 kwietnia 2014, 16:01
Niestety to również nie pomogło.

#6 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Cyb0rg 2 kwietnia 2014, 17:04
Na razie softu do tego nie znalazłem, ale odpłatnie robi to bodajże http://www.recomit.pl/
Za softem jeszcze popatrzę.
Rozumiem że Win8 tam jest ?

-- środa, 2 kwi 2014, 17:16 --
Zapomniałem zapytać, może kolega nie próbował standardowo.
(Win8) ... Computer- > Control Panel -> Hardware and Sound -> Tablet Setting -> Calibrate ??

#7 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez bekerek 6 kwietnia 2014, 20:43
Kalibrację zrobi Ci serwis Asusa, Recomit też tego nie robi tylko wysyła to do nich. Co do kosztów to kilka miesięcy temu płaciłem chyba 80zł z przesyłką tylko musisz wysłać do nich cały sprzęt. Jak byś potrzebował dokładnych danych kontaktowych to napisz na pw jutro rano jak będę w firmie poszukam.

#8 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez arvika 6 kwietnia 2014, 20:54
Dziekuję chłopaki za pomoc. Żadna z powyzszych propozycji kalibracji nie pomogła.
RecomIT również nie robi tej kalibracji. Tak jak napisał bekerek odsyłają do Asusa.

Jako że robimy mnóstwo napraw po serwisach autoryzowanych mam wielkie obawy przed wysłaniem sprzetu Klienta w niepowołane ręce.

Temat zostawiam póki co otwarty, być może znajdzie się wkrótce na to rozwiązanie to dopiszemy koniec.

#9 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez inv4der 10 grudnia 2014, 12:55
Czy jest już sposób na kalibracje sam mam taki przypadek i nie wiem czy jest sens kupować dotyk
??

#10 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Tastum 28 kwietnia 2015, 20:20
Witam,
Czy może komuś udało się znaleźć rozwiązanie odnośnie kalibracji digitizera w X202e ??

#11 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez cikez 28 kwietnia 2015, 21:08
Robi to serwis Orika we Wrocławiu. Potrzeba specjalne oprogramowanie które dostają wyłącznie serwisy związane z Asusem. cena chyba 50-70 zł + przesyłka.

#12 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Tastum 28 kwietnia 2015, 21:36
Dzięki za info.

Robiłem kiedyś u nich kalibrację tableta asusa z androidem. Po jakimś czasie okazało się że jest soft na androida który potrafi to zrobić, szkoda że nie ma do tego modelu "wolnego" softu.

#13 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez inv4der 28 kwietnia 2015, 22:28
Dodam też że ja zaryzykowałem i kupiłem na all.. i żadnej kalibracji nie robiłem wszystko działało prawidłowo.

#14 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Tastum 28 kwietnia 2015, 22:39
Do mnie trafił laptop dzisiaj. Przypomniałem sobie o moich problemach z asusem TF300T i znalazłem wątek tutaj dlatego pisałem żeby być ewentualnie przygotowanym na problemy (zgodnie z prawem murphego).

Ja jestem w trakcie zakupu i kupię chyba na tej aukcji:
XXXXXXXXX

zobaczymy co z tego będzie po wymianie.

#15 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez cikez 29 kwietnia 2015, 09:56
inv4der napisał(a):Dodam też że ja zaryzykowałem i kupiłem na all.. i żadnej kalibracji nie robiłem wszystko działało prawidłowo.


W tabletach gdzie dotyk jest bez elektroniki trzeba przeprowadzać kalibracje.
Kalibracja wyrównuje charakterystykę ekranu a każdy ekran ma trochę inną.
Jeżeli kupimy "dobry" dotyk, którego charakterystyka jest prawie płaska i charakterystyka starego była również plaska (oryginalne maja płaską) to zadziała nam bez problemu.
Problem zaczyna się gdy kupimy "chińczyka" który jest odpadem produkcyjnym z powodu nierównej charakterystyki. Oprogramowanie potrafi wyrównać tą charakterystykę i dotyk działa prawidłowo, bez kalibracji będą przywarte linie lub multiklik.
Kalibracja potrafi również wyłączyć przywarte linie ale to da się już zauważyć podczas użytkowania i nie polecam.

#16 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Tastum 1 maja 2015, 20:48
Digitizer dotarł i niestety jest z nim problem.

Pokazuje złe dotknięcia i wszystko wskazuje na to że wymaga kalibracji.

Z racji długiego weekendu zacząłem dość mocno grzebać w internecie i znalazłem u naszych wschodnich "braci" oprogramowanie asusa do kalibracji ekranów w tym modelu (podobno też w pochodnych).

Powalczyłem tym programem z kalibracją i niestety nadal są fałszywe dotknięcia (cały czas w tych samych miejscach). W związku z tym zacząłem się zastanawiać czy jest to wina uszkodzonego dotyku czy może ten program nie jest do tej wersji digitizera lub może mam złe dane kalibracji.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ??

Co do softu to oczywiście mogę gdzieś tutaj go zamieścić dla potomnych :)

#17 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Usunięty Użytkownik 402 5 maja 2015, 01:14
Czy w tym sofcie jest możliwość ustawienia czułości dotyku?
Może to coś pomoże.

#18 Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Tastum 5 maja 2015, 17:00
Soft działa z linii komend i nic takiego nie zauważyłem chyba że ukrywa się pod inną nazwą.

Poniżej lista możliwości tego programiku z helpa.

MxtUpdater FWFile.enc Config.cfg -> updates FW and configuration
MxtUpdater -f FWFile.enc --------> updates firmware
MxtUpdater -fi FWFile.enc -------> updates firmware using small buffers
MxtUpdater -fd FWFile.enc -------> updates firmware using delays
MxtUpdater -fid FWFile.enc ------> updates firmware using small buffers and d
ays
MxtUpdater -w Config.cfg --------> updates configuration
MxtUpdater -r Config.cfg --------> saves device configuration to the specifie
file
MxtUpdater -wx Config.xcfg -------> updates configuration using extended forma

MxtUpdater -rx Config.xcfg -------> saves device extended configuration to the
pecified file
MxtUpdater -u FWFile.enc --------> restores configuration after updating the
rmware
MxtUpdater -i --------------------> identifies supported Atmel devices connect

MxtUpdater -l --------------------> lists all the HID devices connected
MxtUpdater -c --------------------> displays configuration checksum
MxtUpdater -b --------------------> displays bootloader version
MxtUpdater -reset ----------------> resets maXTouch device
MxtUpdater -calib ----------------> calibrates maXTouch device
MxtUpdater -gr -------------------> stores golden references on device
MxtUpdater -tw pid_thqa.txt-------> stores PID and THQA blob on device
MxtUpdater -tr thqa.bin-----------> reads PID and THQA blob from device
MxtUpdater -thqa ON---------------> reports PID and THQA blob downloaded
MxtUpdater -thqa OFF--------------> reports preloaded PID and THQA blob
MxtUpdater -refs refs.csv---------> saves references values to file: refs.csv
MxtUpdater -deltas deltas.csv-----> saves deltas values to file: deltas.csv
MxtUpdater -refs=n refs.csv-------> saves n snapshots of references values to
le: refs_n.csv
MxtUpdater -deltas=n deltas.csv---> saves n snapshots of deltas values to file
deltas_n.csv

Re: Asus X202E - kalibracja touchscreen po wymianie


przez Google Adsense [BOT] 5 maja 2015, 17:00
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.