• HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez djkarol 21 kwietnia 2015, 12:29
Płyta po grzebaniu, ktoś miał tylko wyczyścić. Laptop nie rusza, klient wymieniał taśmę matrycy.
Płyta nie startuje, podmieniona przetwornica PU8 na nową, podmienione KBC na nowe. Podmienione obydwa wsady BIOS (2 różne zestawy wsadów z forum). Switch on/off ma 3v.
PL24, PL25 - nie mają zwarcia, podnosiłem cewki - bez zmian.
PL20- 2.5V

Pomiary PU8:
n3 - 2V
n8 - 3.3V
n16 - 19V
n17 - 5V
n13 - 3.1 V (Z tego co wyczytałem powinno być około 6v)
n22 - 4.5V
n18 - 0V (S5_ON BRAK !)
n9 - 4,5 V
n4 - 5v


Zastanawia mnie brak s5_on na KBC (nawet nie pojawia się na chwile podczas wciśnięcia switcha on/off) Z tego co wiem, nie trzeba programować KB3940Q ? Do KBC dochodzi +3vpcu. Kluczy PQ51,52,53,54 przetwornicy nie wymieniałem (zwarcia nie wykazują, ale podmienię - czekam na nowe) - póki co martwi mnie brak s5_on. Mam problem z pomiarem kwarców. Posiłkuje się schematem: hp-pavilion-g4-g6-g7-quanta-r33-laptop-schematics, lecz są różnice np. brak kwarcu Y6 przy KBC na płycie, a na schemacie jest. Inne kwarce Y9 - brak przebiegu/napięcia. Y8 - jest napięcie 0.3V to pewnie i przebieg.

Re: HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez Google Adsense [BOT] 21 kwietnia 2015, 12:29

#3 Re: HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez djkarol 21 kwietnia 2015, 16:50
I use original power suplly, and laboratory power supply for test ( only 19,5 v - without center identification pin) - the problem of the same.

U15
64 - 0.8V
65 - 2.7V
86 - 0V

#5 Re: HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez djkarol 23 kwietnia 2015, 14:04
PU9 :
5 - 0.7 V ?
20 - 20 V
8 - 3.3 V
9 - 3,3 V
6 - 2,8 V
16 - 6 V

#7 Re: HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez djkarol 28 kwietnia 2015, 09:21
I replace PU9 and and pin 5 is 3 v. When I pressed power switch, inverter 5v/3v have good voltage. Next problem is CPU, and CPU inverter. Client resigned from repair.

thank you for Your help.

Re: HP G7 da0r33mb6f1 brak 5/3v.


przez Google Adsense [BOT] 28 kwietnia 2015, 09:21

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zembi i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.