• Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez grisza69 19 grudnia 2014, 07:19
Jakieś czarne chmury zawisły nade mną ;)
Do rzeczy:
System : Windows7 Ultimate 32 bity.
Dysk 100GB, 0 bajtów wolnych.
Afera powstała po pociągnięciu aktualizacji z MS, system poprosił o restart i to była jego ostatnia komunikacja.

Po włączeniu pokazuję się logo i natychmiast przechodzi do trybu napraw komputer - wszystkie punkty przywracania zniknęły.
Mogę wybrać przez F8 tryb i przy wyborze TA ( tryb awaryjny ) pokazuje się tylko pierwsza linia : windows/system/system32/config i tyle. Następnie znowu wchodzi w napraw komputer.

Podłączyłem dysk pod USB - przepełniony 0 bajtów dostępnych - config poszatkowany brak plików.
żadnych danych nie mogę usunąć ( żądanie klienta) - zrobiłem kopie dysku na dysk 320 GB, pojawiło się miejsce ale nie mam pomysły jak naprawić tak uszkodzony system.

Jak dograć, uzupełnić pliki do tych katalgów - system32 i config tak żeby to zaczęło normalnie wstawać ?

Ma ktoś może pomysł jak to zrobić?

Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez Google Adsense [BOT] 19 grudnia 2014, 07:19

#2 Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez farmer 19 grudnia 2014, 09:23
Czy w katalogu config masz katalog RegBack z plikami kopii rejestru: Default, SAM, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM?

#3 Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez grisza69 19 grudnia 2014, 12:22
farmer napisał(a):Czy w katalogu config masz katalog RegBack z plikami kopii rejestru: Default, SAM, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM?


Tak mam, przekopiowałem te 5 plików do do config, usuwając z config pliki macierzyste ( były tylko 3 z 5 Security, Software, System ) - nic to nie wniosło.

#4 Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez pawel80 19 grudnia 2014, 15:44
Spróbuj, jeżeli tego jeszcze nie robiłeś usunąć plik hibernacji oraz plik wymiany. Przed usunięciem zachowaj ich kopię na innym nośniku.

#5 Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez grisza69 20 grudnia 2014, 01:26
Naprawiłem bandycką metodą ale działa :

Wsadziłem nowy dysk do laptopa, zainstalowałem Ultimate X86, potem dysk na zewnątrz , płyta mini XP, podpięte dwa dyski - dysk z nowym systemem i dysk naprawiany.

Na chama - kopia katalogów system32 i config, przy pytaniu "czy zastąpić istniejące.." - dajemy "nie"

Usunąłem partycję recovery plus 100MB boota W7.

Dysk do laptopa, płyta do napędu - wchodzimy w konsole i klepiemy :

bootsect /nt60 SYS - naprawa partycji systemowej, następnie:
bootsect /nt60 ALL - naprawa wszystkich partycji, następnie:
bootrec.exe /fixboot - naprawa MBR.

Reset dalej nic nie będzie ale ponownie wchodzimy do Konsoli i klepiemy :

bootsect.exe /nt60 all /force /mbr ,następnie :
bootrec.exe /fixmbr - jeżeli pokaże się taki komunikat:

"Liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 1"

Klikamy "Tak" i jesteśmy w domu :D

Natomiast w przypadku kiedy pojawi się :
"Liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"
robimy tak w konsoli :

bcdedit /export c:\bcdbackup

zmieniamy atrybuty :

attrib c:\boot\bcd -h -r -s następnie:

ren c:\boot\bcd bcdbackup

bootrec /rebuildbcd

Pojawia się : "Liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 1"

Klikamy "Tak" i jesteśmy w domu :D

Wchodzimy przez F8 w tryb napraw komputer, z konsoli klepiemy :
regedit.exe

Usuwamy klucz Enum ( konfiguracja sprzętowa komputera)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum

Restart .

Wchodzimy w start - "cmd" prawym jako administrator, w konsoli wpisujemy :

sfc/scannow -naprawa plików, po naprawie warto przejrzeć logi, szybko wyszukamy log poleceniem:

findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Analizujemy ewentualne błędy - konsultujemy z wujkiem Google, po usunięciu większości błedów cieszymy się stabilnym systemem.

Kosztowało mnie to 9 godzin ślęczenia i klepania komend - ale warto było, Wingroza żyje, żadne dane nie utracone - instaluje właśnie jakieś 200 poprawek.

Wszystko dotyczy jedne partycji, jeżeli będzie więcej używamy polecenia "disk list" i odpowiednio zmieniamy nazwę partycji.

Po instalacji poprawek - wszystko ok.

Temat zamykam i dziękuje za wskazówki :D

Re: Windows 7 Ultimate X86 brak plików w katalogu system/config


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2014, 01:26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron