• Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez danon1 11 listopada 2014, 18:22
Witam
jak w temacie - urwany pad pod bga postawiony bezpośrednio na przelotce , ktoś regenerował już takie uszkodzenie ? jeżeli tak prosiłbym o sprawdzone solucje .

Dziękuję i pozdrawiam

Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez Google Adsense [BOT] 11 listopada 2014, 18:22

#2 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez Vogelek23 11 listopada 2014, 20:10
Jeśli przelotka jest centralnie pod padem i na pewno łączyła się z nim, po prostu trzeba ją dokładnie oczyścić z ewentualnych pozostałości soldermaski, pocynować, ściągnąć nadmiar cyny plecionką i postawić układ. Kulka powinna bez problemu "złapać" pocynowaną przelotkę.

#3 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez koloboro 11 listopada 2014, 20:45
Ja sobie radziłem wyciągając pada z kawałkiem ścieżki z jakiegoś szrotu. Robię przeszczep do biorcy. Przy odrobinie cierpliwości i dokładności da się to zrobić.

#4 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez danon1 11 listopada 2014, 21:16
koloboro napisał(a):Ja sobie radziłem wyciągając pada z kawałkiem ścieżki z jakiegoś szrotu. Robię przeszczep do biorcy. Przy odrobinie cierpliwości i dokładności da się to zrobić.


nie o taki typ uszkodzenia mi chodziło , dalej będzie foto i wszystko będzie jasne

Vogelek23 napisał(a):Jeśli przelotka jest centralnie pod padem i na pewno łączyła się z nim, po prostu trzeba ją dokładnie oczyścić z ewentualnych pozostałości soldermaski, pocynować, ściągnąć nadmiar cyny plecionką i postawić układ. Kulka powinna bez problemu "złapać" pocynowaną przelotkę.


można by było tak zrobić , ale to płyta apple a ta ma przelotki takie :

[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024049.jpg]Obrazek[/url]

jak widać to troszeczkę głęboko ....

jakieś inne pomysły ?

#5 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez dominik555 12 listopada 2014, 08:40
A jakby tam umieścić kulkę, kulki odpowiedniej wielkości (tak, żeby wypełniły dołek) i dopiero stawiać układ? Może wtedy złapie?

#6 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez danon1 12 listopada 2014, 09:09
niestety ta metoda nie podoła problemowi - kulka bez fluxa się nie przylutuje , z fluxem - wypływa ....

#7 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez koloboro 12 listopada 2014, 15:25
A przylutowac cieniutki drucik miedziany i zrobic pętelkę.

#8 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez zatronik1 12 listopada 2014, 16:44
Kulka jak najbardziej da się przylutować. Połóż jakieś sito i kulkę w czasie podgrzewania delikatnie igłą. Raz tak zrobiłem z powodzeniem.

#9 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje  [ROZWIĄZANY]


przez danon1 13 listopada 2014, 12:29
Witam
Udało mi się przylutować drucik , wprawdzie bez pętelki ale nie będzie ona konieczna . Patent z kulką i sitem pozwolił mi "zabielić" pad do którego lutowałem , kulka przy następnym grzaniu i tak wypłynęła , najprawdopodobniej była jeszcze za duża ... używałem 0,3 . Teraz zakleję go klejem termo , przytnę , a potem postawię vram .

[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024066.jpg]Obrazek[/url]

#10 Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez nela29 21 listopada 2014, 15:20
Wiertarka ręczna i najcieńsze wiertło do PCB w celu oczyszczenia wijki i można śmigać dalej z cyną. Sprawdzona metoda.

Re: Apple A1286 820-2915-A urwany padpod VRAM bezpośrednio na przelotce - solucje


przez Google Adsense [BOT] 21 listopada 2014, 15:20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.