• Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 20 sierpnia 2014, 20:18
Witam

Mam dość nietypowy problem, posiadam laptopa jak w temacie który ma na pokładzie dysk 320GB z bad sektorami, postanowiłem go wymienić na 250 Gb, dysk jest widoczny w biosie, po odpaleniu instalacji systemu nie widzi go, nawet gdy załaduje do niego sterowniki ahci z strony producenta, przełączenie opcji ide / ahci w biosie nie wnosi nic nowego. Czy któryś z kolegów/koleżanek spotkał/a się z czymś takim?

PS bios aktualny, po klonowaniu dysków rezultat ładowania systemu kończy się bluescrenem, a stary dysk z uszkodzonymi sektorami uruchamia się i można z bólem pracować.

Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez Google Adsense [BOT] 20 sierpnia 2014, 20:18

#2 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez grzewoj 20 sierpnia 2014, 20:32
Nie spotkałem się z takim problemem, ale pierwsze co bym zrobił to zamontował jeszcze inny, trzeci dysk.

#3 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 21 sierpnia 2014, 07:31
Kolego grzewoj tą opcję sprawdziłem też, mogłem napisać :) Trzeci dysk jaki sprawdzałem to 1TB i kurcze sprawa ma się tak, że widzi w biosie dysk, ale podczas instalacji dalej go nie widać(z każdą opcją w biosie bądź z sterownikami ahci).

#4 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez 4goth 21 sierpnia 2014, 08:07
Przełóż do innego portu USB pamięć z której instalujesz system.

#5 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 21 sierpnia 2014, 19:48
Pomysł z zmianą USB był już wykorzystany bez efektu. Przepraszam za gapiostwo nie podałem jaka to płyta główna: 1015BX rev. 2.1G. Próby instalacji były wykonywane na różnych kopiach windows 7 każda tak samo się zachowuje.

#6 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez 4goth 21 sierpnia 2014, 22:10
W biosie (z już podłączoną pamięcią na usb) nośnik usb musi być zaznaczony jako pierwszy w obu zakładkach:
Boot Device Priority oraz Hard Disk Drivers.

#7 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 21 sierpnia 2014, 22:41
Kolego proszę czytaj dokładnie temat.

#8 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez pawel80 21 sierpnia 2014, 23:57
Którą wersje systemu instalujesz z SP1, sprawdź też nośnik USB, czy na pewno jest sprawny w 100%?

#9 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 22 sierpnia 2014, 07:10
Instaluję z zewnętrznego DVD/CD jest sprawny na 100% bo pod innym komputerem działa jak należy, nie ma znaczenia czy instaluję z SP1 czy bez service packa, dla testu nawet chciałem vistę zainstalować i identyczna sytuacja. Koledzy zainstalowałem multum windowsów i po prostu tylko i wyłącznie na tej maszynie są problemy, tylko stary dysk jest wykrywany przez instalator nowy WD 250Gb w biosie wykrywany przez instalator systemu nie (nie ważne czy w biosie jest zaznaczona opcja IDE czy ahci, także nie ma znaczenia czy podczas instalacji wgram sterowniki ahci i tak instalator nie widzi i tak nie widzi) identycznie jest z używką 1Tb.

#10 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7  [ROZWIĄZANY]


przez grisza69 22 sierpnia 2014, 17:57
Zrób niski format dysku - nie zakładaj żadnych partycji, nie formatuj, dysk ma być dziewiczy, intel sam ma wykonać robotę czyli zbudować partycję i zapisać MBR - musi iść.

#11 Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez gandek 22 sierpnia 2014, 18:46
Grisza69 kolego pomogło! Dziękuję za zaangażowanie!

Re: Asus eee pc 101bx problem z instalacją systemu Windows 7


przez Google Adsense [BOT] 22 sierpnia 2014, 18:46

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.