• Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez patol 3 grudnia 2012, 19:51
Witam.
Mam pytanie do posiadaczy stacji LY IR PRO SC v3. Zamontowany jest tam sterownik REX-C100 do sterowania dołem. Czy mógłby ktoś spisać ustawienia tego sterownika? Aby wejść w ustawienia, należy dłużej przytrzymać przycisk SET. Posiadam taki "dziewiczy" sterownik i nie bardzo wiem jak go dokładnie ustawić. Znalazłem w sieci takie ustawienie:
ArU 0000
P 005.0
I 0125
D 0045
Ar 0000
r 0001
LCY 0000
jednak przy czymś takim sterownik cały czas włącza i wyłącza przekaźnik.
Pozdrawiam

Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez Google Adsense [BOT] 3 grudnia 2012, 19:51

#2 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez amorphe 3 grudnia 2012, 20:26
U mnie jest po kolei :

AL1 - 0050
ArU - 0000
P - 0030
1 - 0240
d - 0060
Ar - 0025
r - 0002
SC - 0000
LCY - 0000

#3 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez patol 3 grudnia 2012, 20:49
Rozumiem, że to jest ustawione przez producenta stacji? Jak szybko dolne promienniki uzyskują zadaną temperaturę? Chodzi mi o przyrost °C/s, bo ten parametr chyba nie jest kontrolowany?

#4 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez amorphe 3 grudnia 2012, 21:17
Tak, to ustawienia fabryczne.
Powiem szczerze, że nie bardzo zwracałem uwagę na przyrost temperatury w czasie. Zauważyłem jednak, że chyba jednak owa temperatura jest w jakiś sposób kontrolowana - przy sporej i pogłębiającej się różnicy między temperaturą rzeczywistą (wskazywaną przez PV) a zadaną (SV) dolne promienniki "zwalniają" nagrzewanie, by po jakimś czasie (gdy SV zaczyna rosnąć - następny krok profilu) znowu dół zaczyna przyśpieszać (coraz szybsze i dłuższe świecenie OUT1 na REX-ie)

Mam nadzieję, że za mocno nie zagmatwałem swojej wypowiedzi :D

#5 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez patol 3 grudnia 2012, 22:14
Zastanawiam się, czy powolny przyrost temperatury nie jest wynikiem jedynie dużej bezwładności cieplnej ceramicznych promienników.

#6 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez amorphe 3 grudnia 2012, 22:29
Jutro mogę dopisać coś więcej - będę miał do "smażenia" dwie płyty, więc zaprzęgnę stoper i sprawdzę jak to jest z tą deltą temperatury dolnych promienników.
W każdym bądź razie, nie miałem problemów ze zbyt wolnym przyrostem temperatury - właśnie cały czas dół sporo przegania górę.

#7 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez cyborgctm 3 grudnia 2012, 22:48
patol napisał(a):Zastanawiam się, czy powolny przyrost temperatury nie jest wynikiem jedynie dużej bezwładności cieplnej ceramicznych promienników.


Też tak uważam.

Przytrzymać SET.
-
ARU 0000
P 0010
1 0010
d 0002
AR 0050
R 0002
SC 0000
Lcy 0000

Takie ustawienia otrzymałem od sprzedawcy mojej ACHI.

#8 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez patol 3 grudnia 2012, 23:02
Ja również posiadam ACHI, ale tam jest sterownik XMTG-8000. Mi nie chodzi o zbyt powolne narastanie temperatury, a o zbyt szybkie (przy zastosowaniu innych promienników niż ceramiczne np. kwarcowych), płyta będzie się wyginać.

#9 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez wacek1111 14 lutego 2014, 18:29
Mam tylko pytanie co w tym sterowniku oznacza parametr początkowy "AL1" ??

#10 Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez keymaker 19 lutego 2014, 09:19
O ile dobrze pamiętam jest to alarm, po przekroczeniu maksymalnej różnicy temperatur pomiędzy temperaturą zadaną, a aktualną uruchomi się alarm. Parametr AL1 ustawia maksymalną różnicę.

Re: Pytanie do posiadaczy LY IR PRO SC v3 o sterownik REX-C100


przez Google Adsense [BOT] 19 lutego 2014, 09:19
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.