• Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

Dział "Pliki BIOS" - uwolniony czy punktowany?

2
5%
30
70%
11
26%

#21 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez marek216 29 lipca 2013, 11:44
grisza69 popadasz w skrajności.
Ceny usług w GSM wynikają z dwóch rzeczy:
1. spadek wartości nowych telefonów i mnogość promocji za 1 i 49 zł
2. serwisy obniżają ceny, najczęściej te co nie mają jeszcze pełnego ZUSu oraz na sprzęt dostali z dotacji PUP lub EU. 95% z nich po 2 latach pada bo na opłaty nie zarabiają o zakupie nowego sprzętu nie wspominając. Te 5% nadal działa ale mają opinie drogich ( tak jak ja ).

To, że zdejmując simlocka dają gwarancje to już jakiś absurd z jakim szczęśliwie się nie spotkałem.
To może wymieniając gniazdo mam odpowiadać przez rok za chipset ? Bez przesady.

Wracając do tematu:
Podałem propozycję gdzie na jeden bios trzeba będzie napisać 4 sensowne posty - na tym forum to jest wyczyn ;) i w sumie mieć na liczniku np. 50

Takie rozwiązanie uważam za idealne - oczywiście można je dopracować co do cyferek. Można zrobić pobieranie od 100 postów nawet dla schematów. Dopiero będzie jazda :)

Re: Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Google Adsense [BOT] 29 lipca 2013, 11:44

#22 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Usunięty Użytkownik 402 29 lipca 2013, 12:13
W takim razie trzeba popsuć kilka laptopów żeby było o czym pisać na forum i tym samym udzielać się żeby zdobyć wymaganą ilość postów ;)
Przyjdzie taki dzień że będą tylko tematy trudne do odpowiedzenia, wymagające zaangażowania na 100%, schematu itp.
Staniemy w martwym punkcie, aż pojawi się coś gdzie można się ,,obłowić" odpisując.
Zatem polowanie czas zacząć.

Tak się zastanawiam kiedy pojawią się tematy F A K E żeby można było sobie w nich wypracować jakąś reputację.

#23 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez marek216 29 lipca 2013, 13:04
LAZY napisał(a):W takim razie trzeba popsuć kilka laptopów żeby było o czym pisać na forum i tym samym udzielać się żeby zdobyć wymaganą ilość postów


Lekarstwo: odpowiedzi we własnych tematach niezliczane.

Tak się zastanawiam kiedy pojawią się tematy F A K E żeby można było sobie w nich wypracować jakąś reputację.


Kto ma je zakładać ? Nowy reputacji sobie nie nabije, komuś - nie sądzę. Dać moderatorom narzędzie do cofania "pomógł" w wybitnie durnych lub powielanych tematach. Moderacja działa tu dość sprawnie i nie liczyłbym na takie zachowania.

#24 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez gathor 29 lipca 2013, 19:00
LAZY napisał(a):Tak się zastanawiam kiedy pojawią się tematy F A K E żeby można było sobie w nich wypracować jakąś reputację.

Raczej do tego nie dojdzie. Póki co każdy z 5ciu pierwszych postów nowego użytkownika przechodzi przez moderację zanim pojawi się na forum oficjalnie. W razie gdyby miał stosować takie rozwiązanie starszy użytkownik, macie opcję raportowania jak również zmienia się struktura moderacyjna, więc nie będzie z tym problemów.
Mamy tutaj chyba najszczelniej ustanowiony system przeciw nabijaniu sobie reputacji.

Przewinął się również pomysł dostyczący pomogów. Cóż... Ja mam ich dość mało i to nie dlatego że mam słaby zasób wiedzy.

Ograniczenie dotyczące ilości postów wygląda dla mnie najlepiej. Posty z przed któregoś tam roku już niekoniecznie. Weżmy sobie takie BIOSy do Sony. Nie ma ich nigdzie i to bez względu na ich datę wydania.

#25 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez SELLKOM 29 lipca 2013, 22:36
Uzasadnienie:
"Uwolniony, ale z ograniczeniami pobierania dla nowych użytkowników"

Ma to jak najbardziej swoją racje bytu, świeży narybek jest potrzebny ale najpierw niech zdobędą "nasze" zaufanie oraz wiarę w to, że zostawią też tutaj swoją wiedzę.

#26 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez iras72 29 lipca 2013, 22:47
Tylko co w przypadku gdy chcemy "młodemu" pomóc i posprawdzał wszystko co możliwe by dać mu wsad, udostępniamy w wątku? Może wtedy pobrać? Trochę to problematyczne, bo jeśli w wątku to mógłby każdy pobrać, na priv? też nie bardzo, a wsadu nie da się udostępnić fragmentarycznie jak schematu. Chyba że w wątku mógłby tylko autor pobrać.

#27 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Vogelek23 30 lipca 2013, 00:54
iras72 napisał(a):Chyba że w wątku mógłby tylko autor pobrać.
Hmmm... Ciekawa propozycja, muszę koniecznie nad tym przysiąść w wolnej chwili i podumać.

marek216 napisał(a):Dać moderatorom narzędzie do cofania "pomógł" w wybitnie durnych lub powielanych tematach.
Co najmniej jeden z moderatorów ma takie uprawnienia - będą je jednak mieli wszyscy moderatorzy globalni, ale to już po rozpatrzeniu obecnych kandydatur (swoją drogą, zaskakuje mnie nieśmiałość niektórych Kolegów w kwestii aplikowania na moderatorów, ponieważ liczyłem na dużo większy odzew :wtf: ).

#28 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez gandek 4 grudnia 2013, 22:38
Czytając ten wątek, jestem za utrudnieniu pobierań, choć takim jak ja to z pewnością zaszkodzi. Nie świecę wielką ilością punktów, z pewnością nie dorównuję wam wiedzą choć ciągle się uczę, dzięki temu forum. Prowadzę serwis, do pewnego czasu "naprawy" odbywały się na zasadzie wymień podzespół i wio, a nie grzebanie w płycie, choć od roku już to zmieniłem. W branży fiskalnej w jakiej pracuję tak właśnie się to załatwia jest tak dużo dawców na magazynie że szkoda się bawić w grzebanie na płycie. Aż do czasu kiedy postanowiłem rozszerzyć usługi o naprawy laptopów, od zawsze kompy były moją pasją którą przekształcam na cele zarobkowe. Ale i tak uważam że powinno być to w jakiś sposób obwarowane nie tak łatwo dostępne. Jak komuś zależy to niech wspiera forum w taki czy inny sposób. To tyle co chciałem powiedzieć

#29 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez pawel80 23 stycznia 2014, 03:14
Odświeżę trochę temat.
Niektóre pliki bios zamieszczam w dziale punktowanym i dziwi mnie jedno. Dlaczego tak dużo osób pyta się na PW o udostępnienie lub uwolnienie pliku. Są to zazwyczaj nowe konta.
"Cena" 8 punktów to tak jak pisałem wcześniej, nie jest żadną ceną za sprawny wsad z płyt rzadkich i ciężkich do dostania w przyzwoitej cenie.
Poza tym umieszczając je tam dziele się ze wszystkimi, którzy są i tworzą te forum, a nie z przysłowiowymi pijawkami. Osoby te (pijawki) mogą np. odpłatnie rozpowszechniać kostki na znanych stronach aukcyjnych, a tak mają trochę pod górkę.
Jeżeli komuś potrzebny jest wsad, żeby przeprowadzić diagnozę, a nie ma punktów, aby go pobrać, to przecież może o niego poprosić, zakładając temat w odpowiednim dziale. I na pewno znajdzie się na forum nie jedna osoba, która bez problemu pomoże, udostępniając plik. A po zakończeniu diagnozy usunie z tematu lub przenieść do punktowanego działu. Takie rozwiązanie wydaje mi się być sensowne.
W ten sposób plik ze wsadem będzie trochę pod przykrywką i nie każdy z ulicy będzie miał do niego dostęp. Jak również nie każdy z opalarką w ręku przystąpi do naprawy, bo przeczytał w internecie, że jego usterka to na 90% wina biosu. Zapominając o 10% i zamiast naprawić, to zniszczy jeszcze bardziej.

#30 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Usunięty Użytkownik 402 23 stycznia 2014, 12:02
Skoro wsad jest trudno osiągalny to powinien być punktowany, łatwo dostępny nie powinien. Jak już wcześniej wspomniano bios ma taką samą wartość jak schemat. Nie chcesz dać go osobie z zerowym dorobkiem na forum to nie dawaj, daj plik do działu punktowego. Jak ktoś poprosi o wsad poprzez odpowiedni dział - nie przez PW to dasz ten wsad?
To się kłóci deko z twoim tokiem myślenia, raz tak, a raz tak.

Też miałeś zero i walczyłeś o każdy potrzebny plik, nieprawdaż? Trzeba kombinować by osiągnąć swój cel. ;)

#31 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez pawel80 23 stycznia 2014, 13:34
Chyba jednak źle mnie zrozumiałeś. Zaczynałem od zera jak wszyscy nowi użytkownicy.
Temat ten założyłem nie mając uprawnień Vip. Wracając do twojej wypowiedzi
LAZY napisał(a):Nie chcesz dać go osobie z zerowym dorobkiem na forum, to nie dawaj, daj plik do działu punktowego. Jak ktoś poprosi o wsad poprzez odpowiedni dział - nie przez PW to dasz ten wsad?
To się kłóci deko z twoim tokiem myślenia, raz tak, a raz tak.

Mogę mu go udostępnić, ale nie muszę żyjemy w wolnych krajach :D.
Po to jest chyba to forum, żeby pomagać na jego łamach.
A czy ktoś otrzyma tu pomoc, zależy od jego użytkowników, nieprawdaż.
Jeżeli wszystko będzie podane na tacy, to czy powstaną nowe ciekawe tematy? Wątpię.
Nie zawsze wgranie biosu ożywi płytę. Przy okazji powstania nowego wątku i pociągnięcia go dalej, może on okazać się perełkę jak choćby przysłowiowy PQ41 :D

#32 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez gathor 27 lutego 2014, 11:27
pawel80 napisał(a):Niektóre pliki bios zamieszczam w dziale punktowanym i dziwi mnie jedno. Dlaczego tak dużo osób pyta się na PW o udostępnienie lub uwolnienie pliku. Są to zazwyczaj nowe konta.

Prosimy o raportowanie takich PW. Naruszają one regulamin forum pkt. 9.14 i będą wobec tego wyciągane konsekwencje.

#33 Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Vogelek23 4 lutego 2017, 08:08
Z uwagi na to, że kwestia wsadów BIOS została skutecznie rozwiązana już jakiś czas temu i rozwiązanie to działa bardzo dobrze, niniejszy wątek można już zamknąć.

Re: Pobieranie załączników z działu Pliki BIOS


przez Google Adsense [BOT] 4 lutego 2017, 08:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.