English Polski Русский
FORUMDESC_HYDE_PARK
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale można prowadzić dyskusje na każdy temat i bez cenzury (z dwoma wyjątkami, podanymi w p.3).
2. Przeklinanie jest dozwolone, o ile skrypt forum nie wytnie ("cenzor" skryptowy działa globalnie).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także SPAMU (w tym reklamy i kryptoreklamy).
4. Staramy się pisać jakkolwiek zrozumiale (poprawna polszczyzna NIE JEST tutaj jednakże ścisłym wymogiem).

#1 Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez kriss199031 4 maja 2018, 11:20
Witam kolegów,
Mam pytanie. Ostatnio otrzymałem nie używane Akumulatory litowo-jonowe, czyli nowe, jeszcze w oryginalnych opakowaniach producenta z plombą. Po zamontowaniu okazało się, że są całkowicie rozładowane. Po naładowaniu jest niby wszystko OK, pojemność baterii 100% , trzyma długo. Oczywiście zanim bateria zaczęła się ładować , trzeba było poczekać kilka dobrych minut.
Zastanawia mnie tylko czy bateria litowo-jonowa nie powinna być przechowywana w naładowaniu na poziomie 60%, i czy nie zwiastuje to jej szybszego uszkodzenia?
Data produkcji baterii to 2014 więc Nowe ale stare :)

Może producent baterii nie ładuje ich w celu bezpieczeństwa... nie wiem. Jakie jest wasze zdanie i doświadczenia?

Re: Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez Google Adsense [BOT] 4 maja 2018, 11:20

#2 Re: Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez gathor 2 czerwca 2018, 14:40
Dzięki nowym obostrzeniom prawnym, aby transportować baterie drogą lotniczą, nie mogą one być naładowane powyżej 30% toteż producenci zaprzestali ładowania, lub je celowo rozładowują.

#3 Re: Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez kriss199031 21 lipca 2018, 13:52
No właśnie też doszedłem to tego wniosku, ponieważ każda bateria ktorą mam jeszcze z plombą producenta jest rozładowana do zera.
teraz pytanie , czy taka rozładowana bateria traci swoje właściwości czy jeżeli nigdy nie była ładowana to jest OK? Bo wiem że baterie litowo-jonowe są bardzo wrażliwe na głębokie rozładowanie czy przeładowanie.
W sumie nie miałem problemów z nimi jeszcze, ale wolę się upewnić.

#4 Re: Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez Vogelek23 23 lipca 2018, 00:11
Bateria nie może być rozładowana do ZERA (na ogniwach nie może być 0V, gdyż to oznacza uszkodzone ogniwa). Często elektronika baterii odłącza ogniwa od konektora, aby zapobiec zewnętrznym zwarciom i stosowne elementy elektroniki baterii "podłączają" je z powrotem, gdy bateria zostaje podłączona do urządzenia. Dlatego też przy mierzeniu napięcia bezpośrednio na konektorze baterii, bez podłączania jej do urządzenia, nie występuje żadne napięcie.

Re: Nowa originalna bateria od produdcenta. Może być rozładowana?

przez Google Adsense [BOT] 23 lipca 2018, 00:11