English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Naprawa płyty głównej DA0BDBMB8F0 uszkodzenie zasilania procesora.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Naprawa płyty głównej DA0BDBMB8F0 uszkodzenie zasilania procesora.


przez jacekczel 19 marca 2020, 00:49
Mam do naprawy płytę od laptopa SATELLITE P75-A wersja USA płyta DA0BDBMB8F0. Uszkodzone zostały 3 klucze zasilające procesor, kondensatory pc169, pc170. Dodatkowo wystrzelił procesor. Wymieniłem tranzystory, przetwornicę ISL95812 i tu mam pytanie. Czy teraz bez procesora napięcie ok 1,70V jest w normie? Nie za wysokie? Dodatkowo wyczytałem tutaj na forum, że należy sprawdzić rezystory pr155, pr152, pr133 i mają mieć po 10ohm. U mnie te rezystory mają ok 3ohm. Te rezystory są na lini ISUMN. Czy ktoś może mi wyjaśnić za co odpowiadają?

Re: Naprawa płyty głównej DA0BDBMB8F0 uszkodzenie zasilania procesora.


przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2020, 00:49

#2 Re: Naprawa płyty głównej DA0BDBMB8F0 uszkodzenie zasilania procesora.


przez sebastiank 20 marca 2020, 08:46
Wstaw na próbę jakiś tani procesor (np. Celerona 2950M) - w razie uszkodzenia straty nie będą duże.
Rezystory należałby sprawdzić po wylutowaniu. Zapewne chodziło o PR55, PR52 i PR33 wg schematu - powinny mieć 10 Ohm.

Re: Naprawa płyty głównej DA0BDBMB8F0 uszkodzenie zasilania procesora.


przez Google Adsense [BOT] 20 marca 2020, 08:46
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.