• Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez michal1490 11 września 2017, 11:40
Witam
Mam do naprawy laptopa jak w temacie oznaczenie płyty wraz z obsadą:

MS-1761 REV:1.0

Procesor:Intel® Core™ i5-2410M
Grafika: nvida N12E-GTX2-A1
Południe: BD82HM67 SLJ4N
Kbc: KB3930QF A1
EC Flash: 25LD512
Mein Flash:25q32bv

Na starej klawiaturze nie działa litera "G", zamówiłem nowa klawiaturę po podłączeniu mam przekłamanie na literach, jak naciska np "P" wyświetla się "M". Zamówiłem następna klawiaturę i problem jest ten sam.Do tej pory zrobione:
Przeprogramowanie biosu z poziomu Windowsa ( nigdzie nie mogłem zaleźć wsadu pod programator)
Wymiana klawiatur

Czy może być uszkodzony KBC i powoduje takie zachowanie?

Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez Google Adsense [BOT] 11 września 2017, 11:40

#2 Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez matic 11 września 2017, 12:33
Hello!

Do all the keys (except "G") work correctly on the old keyboard?

#3 Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez michal1490 12 września 2017, 08:51
Wszystkie klawisza działają poprawnie poza "G"

#4 Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez matic 12 września 2017, 08:59
michal1490 napisał(a):Wszystkie klawisza działają poprawnie poza "G"


So it should be something wrong with the new keyboard.
Check model number of old and new keyboard. At the back side of the keyboard should be a sticker with the model number.

#5 Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez michal1490 12 września 2017, 11:31
Zamieszczam zdjęcia starej i nowej klawiatury

Obrazek

Obrazek

Nowa klawiatura różni się kilkoma klawiszami funkcyjnymi, nie mogę nigdzie znaleźć takiej samej

#6 Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez matic 12 września 2017, 11:54
The new keyboard does not match with this model of laptop.
You should use keyboard model: V111922AK1

It is available on Ebay, Aliexpress and probably where else.

Re: Msi GT780-087XPL Przekłamanie na klawiaturze


przez Google Adsense [BOT] 12 września 2017, 11:54
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.