English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MSI GP73 leopard 8RE problem po update bios

przez stefan11 11 lipca 2019, 16:08
Witam
MSI GP73 8RE ( (MS-17C5) , płyta MS-16P51 ver: 1.0
Wg. opisu po update bios pobranego ze strony MSI przestał się włączać.

Objaw jest taki, że po uruchomieniu zapala się klawiatura, startują wiatraki i po chwili się wyłącza.
Na elvikom nie znalazłem odpowiedniego bios więc próbowałem z VINAFIX.
Z tym, że wg opisu u nich MSI GP73 leopard jest jako MS-17C6 i po wgraniu tego objawy są identyczne jak przed programowaniem, pobrałem też ze strony MSI i wgrałem nic to nie zmieniło.
Chciałem zaprogramować KBC, ale w żaden sposób nie mogę skomunikować go ze SVODEM (mało doświadczenia w tej kwestii, to druga sztuka którą próbuję).
Wybieram płytę MS-16j51, podpinam przewody dokładnie wg opisu, masa podłączona, podpinam zasilanie i żadnej reakcji. Programował już może ktoś KBC na tej płycie?

Re: MSI GP73 leopard 8RE problem po update bios

przez Google Adsense [BOT] 11 lipca 2019, 16:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.