English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez arjuredi 12 września 2019, 15:19
Witam.
Oznaczenia na płycie: 820-3476-A. Prześledziłem post powyżej, odnośnie tego modelu, wymyłem złącza LVDS w płycie i matrycy, podmieniłem taśmę na nową - bez zmian. Poniżej na zdjęciu zaznaczyłem pomierzone punkty przy złączu LVDS.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety maców nie mam na serwisie wogóle, więc proszę o jakieś wskazówki, co mogę sprawdzić.

Ostatnio edytowano 12 września 2019, 16:15 przez arjuredi, łącznie edytowano 1 raz

Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez Google Adsense [BOT] 12 września 2019, 15:19

#2 Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez matic 12 września 2019, 15:36
arjuredi napisał(a):Oznaczenia na płycie: C02439206CHG3LQ1H 2.6 HY 8G SI,CG3A 21PGNMB02T0.
Hello!
This is not a correct motherboard marking code. The correct marking code should be 820-xxxxx. It should be written somewhere on the board.
It may be the highlighted code:

Obrazek

#3 Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez tumpio 12 września 2019, 22:01
Podaj jeszcze czy masz obraz na zewnętrznym, czy masz gong, jaki prąd pobiera płyta, jakie masz napięcia na cewkach - pomóc można jak ma się podstawowe dane. Nie wiemy nawet czy płyta kończy procedurę.

Zrób ponownie pomiary z podłączoną matrycą pin 9 złącza J8300. Sprawdź czy masz 5V na L8300
Złącze matrycy:
Obrazek

#4 Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez Vogelek23 12 września 2019, 23:12
Zrób prosty test - zaświeć latarką prosto w logo z tyłu klapy i włącz laptopa, trzymając wciśnięty klawisz ALT (Option), cały czas obserwując poświatę. Jeśli się przyciemni i zobaczysz ikonkę dysku, to po prostu nie masz podświetlenia.

#5 Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez arjuredi 13 września 2019, 16:06
Dziękuję wszystkim za pomoc, ale już musiałem go zwrócić klientowi ze względu na zagraniczny powrót. Sprawdziłem ekran pod kątem podświetlenia klapy, jednak nic nie widziałem.

Re: Macbook Pro A1502 - brak obrazu, dźwięk jest.


przez Google Adsense [BOT] 13 września 2019, 16:06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.