English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MacBook Pro A1278 820-3115-B. Dziwny problem z zasilaniem.


przez janoszw 13 września 2019, 11:17
Witam,
MacBook Pro A1278 2012r.
Płyta 820-3115-B

Laptop normalnie uruchamia się i ładuje baterię. Dioda na zasilaczu działa prawidłowo. Jednak po wciśnięciu włącznika w ułamek sekundy następuje wyłączenie laptopa, a pobór prądu spada do 0A w tej sekundzie.
Następnie jest brak reakcji na włącznik. Trzeba odłączyć baterię i zasilacz, przytrzymać chwilę włącznik żeby rozładować kondensatory, podłączyć zasilacz i jest autostart i znowu laptop działa "normalnie".

Goła płyta startuje po podłączeniu zasilacza i uruchamia się. Gdy zewrę pęsetą piny SMC_ONOFF_L to płyta się momentalnie wyłącza i pobór prądu spada do 0A ale jak tylko puszczę to znowu startuje. Nie da się płyty wyłączyć poprzez dłuższe zwarcie SMC_ONOFF_L do masy.

Do tej pory zrobiłem reflow SMC i sprawdzałem na innym biosie. Brak oznak zalania.

Pomiary:
SMC_ONOFF_L 3.4V
SMC_RESET_L 3.4V (gdy dotykam miernikiem laptop się również momentalnie wyłącza)
PP3V42_G3H 3.4V

Rezystancja SMC_ONOFF_L względem masy = ok 100kOhm.

Re: MacBook Pro A1278 820-3115-B. Dziwny problem z zasilaniem.


przez Google Adsense [BOT] 13 września 2019, 11:17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.