English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Mac A1466 nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Mac A1466 nie uruchamia się.


przez Stani 7 stycznia 2020, 14:59
Mac jak w temacie.
J113_820-00165-A
Napięcie 8,5V na przetwornicy glównej jest.
Występuje zwarcie na napięciu PP5V_S4RS3.
Napięcie PP3V3_S5 próbkuje (skacze).
Wylutowałem układ U4600 bo myślałem, że to on robi zwarcie (chyba on się grzał).
Próba zwarciowa po podaniu napięcia 1V na kondensator C4696 (PP5V_S4RS3 powoduje grzanie się układu U8300 (obok układu U4600), który nie jest zasilany napięciem PP5V_S4RS3 lecz PP3V3_S5. Nie mogę znaleźć powiązania tych napięć powodującego takie zachowanie.
Może ktoś podpowie jak dalej diagnozować. Zwarcie jest od strony układów zasilanych a nie przetwornicy. Mierzyłem rezystancję po podniesieniu L7520.

Re: Mac A1466 nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 7 stycznia 2020, 14:59

#2 Re: Mac A1466 nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 1038 7 stycznia 2020, 17:52
Sprawdź C4696; 4690 i 91. Prawdopodobnie jeden z nich jest zwarty (zwykle leci 4690 lub 91)

Re: Mac A1466 nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 7 stycznia 2020, 17:52
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: krisark i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.