English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • LENOVO Z50-75 NM-A291 laptop po zalaniu - brak Vcore

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 LENOVO Z50-75 NM-A291 laptop po zalaniu - brak Vcore


przez inventco 8 listopada 2019, 12:17
Dzień dobry.
Płyta: NM-A291 v1.0
Obsada:
MULTIKONTROLER: IT8586E
CPU: AMD FM7500ECH44JA

Następny mi się trafił po zalaniu. Wymyty, wyczyszczony. Zwarcie na ITE. Wymieniłem ITE, wgrałem wsady z FORUM (poprzednio płyta ruszyła). Ta jak jest wyłączona mam pobór cały czas około 30mA. Po wciśnięciu POWER ON płyta bootuje na 1s, naciskam drugi raz power on, płyta bootuje, świeci się led, pobór prądu około 300mA. Pomierzyłem i niestety mam brak Vcore (na kondensatorze PC226 jest 0V rezystancja mierzona do masy 6 ohm). Na układzie ISL: SVC i SVD maja spełniony warunek (default), ENABLE wynosi około 3V, VIN 20V.

Na zasilaczu warsztatowym płyta mi nie wstaje bo nie ma pinu transmisyjnego, ale na ułamek sekundy pojawia się pobór około 0,9A. Nie widziałem zalania ani w okolicach ISL ani w okolicy CPU. Nie widzę uszkodzonych / zwartych elementów. Może mnie ktoś naprowadzić, co można sprawdzić?

Re: LENOVO Z50-75 NM-A291 laptop po zalaniu - brak Vcore


przez Google Adsense [BOT] 8 listopada 2019, 12:17

#2 Re: LENOVO Z50-75 NM-A291 laptop po zalaniu - brak Vcore


przez matic 12 listopada 2019, 22:03
inventco napisał(a):Ta jak jest wyłączona mam pobór cały czas około 30mA
Hello!
Is that power consumption measured without battery connected?
If so, leave the board connected to the power supply for a few minutes (~15 minutes) and check, if any component on the board is warming up slightly.

inventco napisał(a):Pomierzyłem i niestety mam brak Vcore
Voltages on all other coils present?

Re: LENOVO Z50-75 NM-A291 laptop po zalaniu - brak Vcore


przez Google Adsense [BOT] 12 listopada 2019, 22:03
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.