• Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez marwis1 31 sierpnia 2017, 12:15
Witam.
Mój problem jest następujący: Gdy zasilam płytę z oryginalnego zasilacza bez baterii laptop działa, są napięcia 3/5V i inne (jedynie bios jest zresetowany). Jednak, gdy podepnę baterię (z zasilaczem czy bez) przetwornica 3,3V (SYX196BQNC "RI...") generuje zaniżone napięcie ok 2,5V, laptop się włącza, ale nie wyświetla obrazu. Wymieniłem już przetwornicę i kondensator na wyprowadzeniu BS.

IN na zasilaczu, jak i na baterii to 8 - 8,5V,
EN 3,5V,
VCC 3,3V (wewnętrzny stabilizator),
ILMT 0,6V,
BS na zasilaczu 6,6V na baterii 2,8V. Tu jest różnica. Ale nie wiem czemu tak się dzieje.

Posługuję się schematem od SY8208, który ma takie same wyprowadzenia.
sy8208a_20150505_silergy.pdf


Pomoże ktoś?



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez Google Adsense [BOT] 31 sierpnia 2017, 12:15

#2 Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez opelr 2 września 2017, 18:30
Sprawdź reset i rtc.

#3 Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez marwis1 9 listopada 2017, 18:01
Witam.
Ja niestety problemu nie rozwiązałem. Ponieważ musiałem oddać sprzęt, a klientka zgodziła się, aby laptop działał jedynie na samym zasilaczu, więc podłączyłem baterię od biosu do konektora baterii, a samą baterię odpiąłem...

#4 Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez kmro16 24 listopada 2017, 13:18
Witam.

Miałem identyczny problem. Uszkodzony był KBC - wstawiłem nowy zamówiony w HAWK - płyta wstała bez zaprogramowania KBC, ale pojawił się opisany przez kolegę wyżej problem z zaniżonym napięciem na przetwornicy 3.3V. Zauważyłem też, że przygasają diody power i ładowania. Przeprogramowanie BIOS-u i KBC nie pomogło, wymiana przetwornicy PU201 też nie. Nie działało także USB po prawej stronie laptopa - brak zasilania, wymieniłem U8 - bez zmian.

Problem został rozwiązany:
1. Sugerując się rosyjskim forum wymieniłem przetwornicę ładowania i pamięci RAM (BQ715 i TPS51716) - nie wiem czy była to zmiana konieczna bo objawy pozostały takie same, ale patrz pkt.3
2. Znalazłem grzejący się układ U101 - po jego wymianie płyta działa poprawnie, jednak czasami potrafi uruchamiać się dłużej, lub nie pokazać obrazu wcale bez względu czy jest bateria czy nie. Diody przestały przygasać. Gniazdo USB po prawej stronie działa.
3. Problemy z uruchamianiem ustąpiły po zmianie pamięci - możliwe więc, że coś było na rzeczy z przetwornicą RAM.

Pozdrawiam.

#5 Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez marwis1 24 listopada 2017, 15:07
Witam.
Mam kolejny taki przypadek i z wypalonym U101. Skąd kolega wziął ten układzik?

#6 Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez Usunięty Użytkownik 3669 20 grudnia 2017, 15:27
Również mam podobny problem jak kolega wyżej. U101 wypalony. Co to za układ, gdzie go kupić? Poratuje ktoś kawałkiem schematu?

Edit:

Znalazłem w innym temacie: U101 to AP2820CMMTR-G1

Re: Lenovo Yoga 3 model 80JH płyta NM-A381 rev 1.0 nie działa z baterią.


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2017, 15:27
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: sentense i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.