• Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez gzeho 10 września 2019, 18:11
Witam
Płyta jak w temacie. Nie włączała się, namierzyłem zwarcie na linii 5V wymieniłem U8 i U101. Teraz działa, ale tylko na baterii. Na zasilaczu laboratoryjnym jest napięcie do mosfetów PQ108, PQ109, PQ110 dalej prawie nic. Brak 3v, 5v i napięcia na włączniku. Oryginalny zasilacz podaje tylko 5V. Proszę o jakieś sugestie.

Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez Google Adsense [BOT] 10 września 2019, 18:11

#2 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez Vogelek23 10 września 2019, 19:18
Zmierz napięcia do masy na bramkach i drenach tranzystorów PQ101 oraz PQ102 (podłączony zasilacz, odłączona bateria).

#3 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez gzeho 11 września 2019, 10:32
Mierzone na oryginalnym zasilaczu, na którym wychodzi 5,5V jedynie przy drenie PQ102 jest jakieś napięcie, ale pomijalne (0,05V) reszta 0V.
Takie pytanie jeszcze mam, co oznaczają na schemacie punkty ADIN, ADIN_1?

edit: Do masy też nie ma przejść przy PQ101, PQ102 i dalej nie wiem w czym problem.

#4 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez Vogelek23 11 września 2019, 18:59
gzeho napisał(a): co oznaczają na schemacie punkty ADIN, ADIN_1
ADapter INput - czyli wejście zasilania.

gzeho napisał(a):Mierzone na oryginalnym zasilaczu, na którym wychodzi 5,5V
Czyli zasilacz nie "komunikuje się" z kontrolerem EC. Zmierz napięcia do masy na wszystkich wyprowadzeniach PQ110 (najlepiej wykonaj zdjęcie PQ110 i nanieś wyniki na odpowiednie nóżki), a także na pinie 4 złącza zasilania PJP1 (sygnał USB_ID).

#5 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez gzeho 11 września 2019, 19:26
Vogelek23 napisał(a):Czyli zasilacz nie komunikuje się z kontrolerem EC. Zmierz napięcia do masy na wszystkich wyprowadzeniach PQ110 (najlepiej wykonaj zdjęcie PQ110 i nanieś wyniki na odpowiednie nóżki), a także na pinie 4 złącza zasilania PJP1 (sygnał USB_ID).


Jestem już w domu, a płyta w pracy, ale na PQ110 napięcie było jedynie na 6-tej nóżce czyli jeden z drenów (w moim wypadku 5V), na USB_ID brak napięcia.
Z braku innych pomysłów podałem napięcie na dren PQ108, bo jeśli tam jest VUSB, to uznałem, że niczego w ten sposób nie usmażę. Był pobór więc sprawdzałem czy coś się grzeje, no i grzał się PU301.
Sprawdziłem, czy płyta nadal startuje na baterii no i działa i również grzeje się PU301, jutro poszukam dawcy i wymienię.

#6 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez Vogelek23 11 września 2019, 19:29
Jeśli nie masz napięcia na USB_ID, to uszkodzony jest albo zasilacz, albo PQ110, albo PC136.

gzeho napisał(a):i również grzeje się PU301, jutro poszukam dawcy i wymienię.
Jeśli płyta działa w pełni poprawnie na baterii, to na razie nie ruszaj tego PU301.

#7 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez gzeho 12 września 2019, 11:43
Wymieniłem PQ110 i nic się nie zmieniło. 5V na 6-tym pinie, 1 i 4 pin do masy (wcześniej nie mierzyłem tego, ale chyba tak ma być). PC136 nie ma zwarcia, ale wymieniłem go profilaktycznie oraz PR137.
Można jakoś sprawdzić ten zasilacz?

#8 Re: Lenovo Yoga 3 14 (80JH) NM-A381 działa tylko z baterii, nie ładuje


przez Vogelek23 12 września 2019, 22:08
gzeho napisał(a):Można jakoś sprawdzić ten zasilacz?
Musiałbyś go otworzyć. Po prostu kup nowy zasilacz - zamienniki można dostać już od 50zł.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.