• Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez cichy133 2 czerwca 2021, 13:37
Dzień dobry.

Laptop Lenovo Ideapad Y510p, płyta główna VIQY1 NM-A032 Rev: 1.0 2013-05-21
Dostałem go z uszkodzona płytą główną, którą wymieniłem na używaną z Aliexpress. Niestety płyta z Chin nie wyświetla obrazu na matrycy, pojawia się tylko podświetlenie. Po podłączeniu dysku twardego i zewnętrznego monitora pod VGA obraz pojawia się na monitorze i system uruchamia się prawidłowo, działają gniazda usb, wbudowana klawiatura i touchpad. Więc wszystkie inne funkcje płyty są ok.

Co już zrobiłem - podstawiłem inną matrycę oraz wymieniłem przewód LVDS na fabrycznie nowy, aby wykluczyć problemy z ekranem i przewodem. Niestety nic to nie dało. Samo gniazdo matrycy na płycie jest fizycznie dobre, nie ma żadnych złamanych czy pogiętych pinów.

Czy jest szansa na jakąś w miarę łatwą naprawę tej płyty czy raczej mam się bawić w odsyłanie jej do Chin, ponieważ uszkodzona jest karta graficzna? Co powinienem zrobić w tej sytuacji?

Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez Google Adsense [BOT] 2 czerwca 2021, 13:37

#2 Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez muchamm 2 czerwca 2021, 17:33
Cześć.
To mi raczej wygląda na brak zasilania elektroniki matrycy. Sprawdź czy masz napięcia zasilania na JLVDS1.
Pozdrawiam.

#3 Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie  [ROZWIĄZANY]


przez mayss 2 czerwca 2021, 22:49
Podaj napięcie z nogi 32/34 ze złącza JLVDS1.

Obrazek

Jeżeli brak to do sprawdzenia okolice na U76.

Obrazek

#4 Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez cichy133 7 czerwca 2021, 09:20
Na nogach 32 i 34 mam 3,275V

#5 Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez cichy133 10 czerwca 2021, 13:05
Problem został rozwiązany w bardzo banalny sposób. Okazało się, że do tego modelu laptopa są dwa różne typy płyt głównych - pod matrycę HD Ready i Full HD. Chińczyk wysłał mi wersję FHD, a moja matryca była HD Ready. Kupiłem matrycę FHD i wszystko działa prawidłowo.

Re: Lenovo Y510p, mb: VIQY1 NM-A032 brak obrazu na matrycy, jest podświetlenie


przez Google Adsense [BOT] 10 czerwca 2021, 13:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.