English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo V310-15ISK nie działają gniazda USB

przez daro19862 13 czerwca 2019, 14:34
Płyta główna DA0LV6MB6F0 rev:F nie działa gniazdo USB 2.0 natomiast gniazdo USB 3.0 jedno działa a drugie nie zawsze.
Znalazłem przywarcie na szynie D+ lub D- przy gnieździe USB 2.0 jest tam 66Ω.
Niestety nie udało mi się znaleźć schematu i nie wiem czy szyna danych idzie od razu do mostu czy przechodzi przez jakiś element. Może ktoś z was miał podobny problem?

Re: Lenovo V310-15ISK nie działają gniazda USB

przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2019, 14:34

#2 Re: Lenovo V310-15ISK nie działają gniazda USB

przez matic 16 czerwca 2019, 15:56
daro19862 napisał(a):Znalazłem przywarcie na szynie D+ lub D- przy gnieździe USB 2.0 jest tam 66Ω.
Niestety nie udało mi się znaleźć schematu i nie wiem czy szyna danych idzie od razu do mostu czy przechodzi przez jakiś element
Hello!
The USB data lines goes straight to the PCH part of the APU hybrid almost for sure.
99% it is bad APU hybrid.

To be 100% sure you should remove the APU from the board and check the resistances on USB data lines again without APU chip.

Re: Lenovo V310-15ISK nie działają gniazda USB

przez Google Adsense [BOT] 16 czerwca 2019, 15:56

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.