English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 3 października 2019, 14:19
Witam,

Trafiła do mnie płyta AIVS3/AIVE3 LA-C311P martwa z grzejącym się PU401, okazał sie ze uszkodzony był KBC ,
Wymieniłem KBC NPCE288NA0DX [sam się zaprogramował ] oraz PU401 SYX196BQNC.
Płyta uruchamia sie na zasilaczu, także na naładowanej zewnętrznie baterii tez działa,
Dla pewności wymieniłem BQ24780 - brak zmian.
Dioda LED od ładowania baterii nie zapala się, bateria w Windowsie widoczna i pokazuje ze naładowana 100% lub w chmurce 255%.
Sprawdzałem także na 2 oryginalnych zasilaczach.
Jak na starcie podepnę zasilacz to przez chwile na baterie idzie napięcie 17,4V a po kilku sekundach spada do 0.2 V i tak już zostaje.

Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez Google Adsense [BOT] 3 października 2019, 14:19

#2 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 3 października 2019, 16:23
microkod napisał(a):Jak na starcie podepnę zasilacz to przez chwile na baterie idzie napięcie 17,4V a po kilku sekundach spada do 0.2 V i tak już zostaje.
Hello!
The voltage on battery connector ("BATT+" power rail) should be present all the time, when the battery is connected, no matter, if it charges or not.

Install a BatteryMon software and post a screen how it detects the battery ("Battery Info" button) with connected charger + battery.

#3 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 3 października 2019, 22:48
Obrazek
Obrazek

Tak mam na 2 różnych bateriach

#4 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 4 października 2019, 20:27
Is seems that the battery is not genuine Lenovo.
Are these screens with replacement battery?

#5 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 4 października 2019, 22:23
Bateria oryginalna.
Obrazek

#6 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 4 października 2019, 22:38
Measure the voltages to ground on all pins of battery connector with and without connected battery (power supply connected all the time).

#7 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 4 października 2019, 23:28
bez baterii :
1,2 - 0,23 v
3,4 - 3,32v
5 - 3,26v
6- 0v
7,8 - GND

z bateria:
1,2 - 7,01 v (napięcie z baterii )
3,4 - 3,26V
5 - 0,15v
6- 0v
7,8 - GND

#8 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 5 października 2019, 10:20
Do you have an oscilloscope?

#9 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 5 października 2019, 14:16
nie

#10 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 5 października 2019, 18:59
Try to reflash the BIOS chip. If it does not change anything, reflash the KBC chip as well. Don't forget to save the old dumps.

#11 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez microkod 5 października 2019, 21:46
bios przeprogramowałem - ale bez zmian. nie mam dump'a KBC - nigdzie nie mogę znaleźć .

#12 Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez matic 11 października 2019, 20:57
microkod napisał(a):nie mam dump'a KBC - nigdzie nie mogę znaleźć .
Open a new topic in "ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS" department. Don't forget to specify the major chips markings in accordance with rules.

Re: Lenovo U31 | AIVS3/AIVE3 LA-C311P - nie ładuje baterii

przez Google Adsense [BOT] 11 października 2019, 20:57