• Lenovo Thinkpad P17 Gen1 poszukuje tranzystora.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Thinkpad P17 Gen1 poszukuje tranzystora.


przez wit2 12 czerwca 2023, 20:08
Prośba o pomoc do szanownego grona, laptop ma uszkodzony mosfet na wejściu zasilania Nikos PK5B9BA, mosfet jest z kanałem typu P do 160A w pulsie i ciągłym 60A, czy szanowni mogą mi podpowiedzieć bo już szukam jakiś czas jaki zamiennik dostępny że tak powiem od ręki mogę tam bezpiecznie wlutować?
Dziękuje za wszystkie sugestie.

Oznaczenie płyty : Lenovo GP540/GP740 NM-C651 Rev: 1.0

Re: Lenovo Thinkpad P17 Gen1 poszukuje tranzystora.


przez Google Adsense [BOT] 12 czerwca 2023, 20:08

#3 Re: Lenovo Thinkpad P17 Gen1 poszukuje tranzystora.


przez wit2 13 czerwca 2023, 10:10
Dziękuje Vogelek, jak pytałem mailowo nie mogli mi pomóc, pisali że nie maja takich tranzystorów, zamówiony AON6403

Re: Lenovo Thinkpad P17 Gen1 poszukuje tranzystora.


przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2023, 10:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.