English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Lenovo t430u, Problem z BIOS

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo t430u, Problem z BIOS


przez przemko21 24 października 2020, 12:28
Lenovo t430u
Płyta DA0LV3MB8E0 REV.E
Laptop potrzebuje przeprogramować kości BIOS i EC.

Mam do zaprogramowania dwie kości :
cfeon q64-104hip (EN25Q64)
cfeon q32b-104hip (EN25Q32B)

Mam programator EZP2010.
Otóż w programie wykrywa mi EN25F32 zamiast EN25Q32 i EN25F64 zamiast EN25Q64.
Oczywiście przestawiam ręcznie.
Problemem jest czyszczenie. Niby przechodzi bez problemów ale gdy odczytuje znów pojawiają się niewykasowane treści. Idąc dalej na nie wyczyszczonej pamięci do zera nawet gdy wgrywam plik to zostaną jakieś śmieci z tego co wiem.

Trzecia kość 512 kb (U19) przeszła czyszczenie i programowanie bez problemu.

Prawdopodobnie, że ten programator przekłamuje, ale proszę o fachowe doradztwo w tej sprawie.

Re: Lenovo t430u, Problem z BIOS


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2020, 12:28

#2 Re: Lenovo t430u, Problem z BIOS


przez matic 24 października 2020, 15:00
przemko21 napisał(a):Otóż w programie wykrywa mi EN25F32 zamiast EN25Q32 i EN25F64 zamiast EN25Q64.
Hello!
The auto detect function is not always reliable, so it is important to manually select the correct chip, if it is not detected correctly.

przemko21 napisał(a):Niby przechodzi bez problemów ale gdy odczytuje znów pojawiają się niewykasowane treści. Idąc dalej na nie wyczyszczonej pamięci do zera nawet gdy wgrywam plik to zostaną jakieś śmieci z tego co wiem.
In such case, some of the memory blocks of the BIOS chip are probably damaged, so the BIOS chip is probably bad and needs to be replaced.

#3 Re: Lenovo t430u, Problem z BIOS


przez przemko21 24 października 2020, 17:36
Kupię nowe kości i zaprogramuję.

A ma ktoś może zdjęcie płyty okolicy układów BIOS i EC. Chciałbym sprawdzić czy są wszystkie elementy, bo widzę, że ktoś już tu grzebał.

Re: Lenovo t430u, Problem z BIOS


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2020, 17:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: maciek1221, terabajt i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.