• Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez ziomal92 22 grudnia 2022, 23:14
Cześć,
Kupiłem sobie laptopa jak w temacie. Laptop był już u jakiegoś "fachowca" który wylutował układ ISL95521BHRZ i oddał klientowi laptopa bez tego układu. Nie mogę znaleźć ani schematu do tego układu (pinout) ani informacji czy mogę go zastąpić jakimś innym bo krucho z dostępnością tego układu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy mogę czym zastąpić układ ISL95521BHRZ?

Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 22 grudnia 2022, 23:14

#2 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez matic 24 grudnia 2022, 14:26
Hello!

Chip ISL95521BHRZ is available at Farnell (pl.farnell.com).
Farnell order code: 2816563

#4 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez matic 25 grudnia 2022, 16:36
inventco napisał(a):DS do układu :
https://www.digchip.com/datasheets/part ... 21-pdf.php
That's just a brief description of the chip and not a datasheet, which is more or less useless in this case.
There is no pinout or other useful technical data in this document.

#5 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez inventco 25 grudnia 2022, 19:48
Kompletnego DS nie widze... ale
W tym kawałku DS jest funkcjonalność.
Tu masz fragment schematu:
Obrazek

Link np do forum gdzie jest wątek o tym chargerze:

dell-inspiron-5559-nie-laduje-baterii-t53377.html

może to Ci pomoże.

#6 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez ziomal92 1 stycznia 2023, 21:17
Dziękuję za pomoc, niestety laptop dalej się nie uruchamia lecz jest pewien postęp.
Układ wlutowany, ścieżki zregenerowane. Dalej był martwy, grzała się przetwornica 3/5V. Zwarcie na LDO5. Próba zwarciowa pokazała KBC (ENE KB9542QB). Układ wymieniony ale laptop nadal się nie uruchamia. Laptop reaguje na przycisk power. Po wciśnięciu przycisku mignie diodą i za chwilę się podświetla klawiatura, pobiera około 1,2A. ale nic nie ma na matrycy. Pojawiają się wszystkie napięcia na cewkach. Próbuję się połączyć Svodem 4 do tego kbc ale cały czas mam KBC status false. Zasilanie KBC jest. Już kończą mi się pomysły. Bios przeprogramowany, dalej to samo.

#7 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez matic 2 stycznia 2023, 14:41
ziomal92 napisał(a):Dalej był martwy, grzała się przetwornica 3/5V. Zwarcie na LDO5. Próba zwarciowa pokazała KBC (ENE KB9542QB).
Are you sure the short circuit was on the LDO5 output of 3V/5V chip? The KBC chip has nothing to do with a short circuit on 5V power rail.

#8 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez ziomal92 2 stycznia 2023, 19:42
matic napisał(a):Are you sure the short circuit was on the LDO5 output of 3V/5V chip?

przepraszam, mój błąd, miałem na myśli LDO3. Pin nnumer 3 na PU401 (RT6575DGQW). Teraz na LDO3 mam 6,25kohm. Ale ma pinie 21 (phase1 LX_5V) mam tylko 950ohm. Na pinie 8 (phase2 LX_3V) mam 2.6kohm. Linia 5V chyba powinna mieć większą rezystancję ?

#9 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez matic 2 stycznia 2023, 21:05
Remeasure the resistance to ground on coil PL403 with reversed polarity of test leads.

#10 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez ziomal92 2 stycznia 2023, 22:11
matic napisał(a):Remeasure the resistance to ground on coil PL403 with reversed polarity of test leads.

33 kohm

#11 Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez matic 3 stycznia 2023, 11:51
This resistance is fine.

- Measure the voltages to ground on pins 110, 115 of KBC chip when the machine is turned off.
- Measure the voltages to ground on pins 13, 32, 36, 98 of KBC chip in the following cases:
a) Before pressing to the power button (laptop turned off).
b) After pressing to the power button (laptop turned on).

Re: Lenovo Legion Y730 (LA-G131P Rev 1.0) - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 3 stycznia 2023, 11:51
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: matrixmm i 13 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.