• Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 12 stycznia 2023, 11:30
Płyta: eg530 nm-b671

Cześć
Mam problem z laptopem jak w temacie, który raz na jakiś czas (czasami raz na dwa dni) sam się uruchamia, nie do windowsa, tylko do boot menu.
Zaprogramowałem wsad BIOS-u oraz EC ale jest to samo.
Czasami pojawia się również problem z uruchomieniem, na przycisku jest 3V spada po przyciśnięciu ale laptop się nie uruchamia. Programuje wtedy Bios i znowu zaczyna się uruchamiać, raz na jakiś czas sam startuje do boot menu a po jakimś czasie przestaje reagować na zasilanie.
Może ktoś z kolegów miał taki przypadek i potrafi pomóc.

Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez Google Adsense [BOT] 12 stycznia 2023, 11:30

#2 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 16 stycznia 2023, 13:18
Czy wymiana KBC ma sens w takim przypadku, utknąłem z naprawą :(

#3 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez Shonari 17 stycznia 2023, 00:18
Wymień dodatkowo samą kość bios. Co tam siedzi dokładnie?

#4 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 17 stycznia 2023, 15:59
Winbond 25Q128FVSQ a KBC to IT 8586E

#5 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 18 stycznia 2023, 16:45
Wymieniłem kość BIOS-u na nową, zaprogramowałem nowym wsadem - niestety jest to samo.
Włączył się normalnie, wyłączyłem go, stał 3godz. wyłączony i uruchomił się sam do bootmenu
Musiałem wrócić do starego KBC, bo po zamontowaniu nowego, nie jestem w stanie go zaprogramować, niby piny się zgadzają ale ciągle dostaję informację ITE is busy :(
Obrazek
Obrazek

#6 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 28 stycznia 2023, 13:26
Walczę z tą płytą już kilka dni, czy na tej płycie KBC jest w ogóle możliwy do zaprogramowania?

#7 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez matic 30 stycznia 2023, 09:51
Please, post a screen of Svod connections (Setup -> Edit motherboard).

#8 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 31 stycznia 2023, 11:48
Obrazek

#9 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez matic 31 stycznia 2023, 16:22
In this case the first contact is on the right side, not left. So, change that and try again.
Obrazek

#10 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 3 lutego 2023, 10:49
To samo niestety.
Jest zamontowany nowy układ IT8586E FXA, po podpięciu zasilania świeci kontrolka LED4, pobór prądu wynosi 53mA i mama cały czas komunika ITE is busy.
Obrazek
Obrazek

#11 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez carrneiro 3 lutego 2023, 11:07
Czy zdemontowałeś z płyty SW2 żeby go wykluczyć?

#12 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 3 lutego 2023, 11:47
Sw2 nie ściągałem, sprawdzałem go miernikiem i wydaje się działać w porządku

#13 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem  [ROZWIĄZANY]


przez Stani 4 lutego 2023, 09:06
Próbowałeś programować z podłączonym pinem 100 KBC do masy?.

#14 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 6 lutego 2023, 15:55
Tak, po zwarciu n.100 do masy udało się go zaprogramować.
Według schematu n.100 to GPG2, dlaczego jej zwarcie umożliwiło mi zaprogramowanie układu?

#15 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez clops35 6 lutego 2023, 21:27
lock99 napisał(a):Według schematu n.100 to GPG2, dlaczego jej zwarcie umożliwiło mi zaprogramowanie układu?
Dlatego :)
Obrazek

#16 Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez lock99 17 lutego 2023, 13:13
Po wymianie EC i przeprogramowaniu problem ustąpił.

Re: Lenovo Ideapad 330-15ICH - problemy z uruchamianiem


przez Google Adsense [BOT] 17 lutego 2023, 13:13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.