English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Lenovo Ideapad 100-15IBD - problem z RAM

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo Ideapad 100-15IBD - problem z RAM


przez Pixelx 16 września 2020, 16:39
Witam

Lenovo Ideapad 100-15IBD
Płyta CG410-CG510 NM-A681 REV. 1.0
i5 5200U
2GB RAM wbudowane

Laptop był po zalaniu i uszkodzony był procesor z mostem i było tam jakieś I3. Wymieniłem płytę główną na i5 5200U z wbudowanym RAM 2GB.
Włożyłem kość RAMU 4GB do slotu i nadal pokazuje 2GB testowałem na 2 różnych pamięciach DDR3 z innego sprawnego laptopa na którym wszystko działa.
Dlaczego nie wykrywa RAMU? Brak jakiś rezystorów przy moście?

Kolejna sprawa to mruga dioda ładowania, stan baterii w systemie pokazuje ciągle 0%. Bateria leżała 1,5 roku nie używana. Więc pewnie uszkodzona bateria?

Re: Lenovo Ideapad 100-15IBD - problem z RAM


przez Google Adsense [BOT] 16 września 2020, 16:39

#2 Re: Lenovo Ideapad 100-15IBD - problem z RAM


przez baner81 2 października 2020, 14:09
Czy oby na pewno montowałeś DDR3L (Low Voltage)? Bateria po 1,5 rocznym leżakowaniu przy rozładowaniu do 0% jak najbardziej mogła się uszkodzić, ogniwa nie lubią głębokiego stanu rozładowania.

Re: Lenovo Ideapad 100-15IBD - problem z RAM


przez Google Adsense [BOT] 2 października 2020, 14:09
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: bartek2613 i 18 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron