English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • LENOVO G50-70 ładuje baterie, nie działa na zasilaczu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 LENOVO G50-70 ładuje baterie, nie działa na zasilaczu


przez jopekgsm 19 czerwca 2020, 01:05
Model płyty: ACLU1/ACLU2 UMA NM-A272 Rev: 1.0

Ładuje baterię, nie działa na zasilaczu. Trafił do mnie z popękanym korpusem, klient zgłosił problem, że nie włącza się na "po kablu", na baterii komputer się normalnie uruchamia, zauważyłem że raz na jakiś czas się uruchomi, ale nie jest to jakaś norma. Znalazłem podobne tematy ale wydaje mi się, że mój przypadek się różni, gdyż:
Napięcia na:
PQ302
5-8 - 20v
1-3 - 20v
4 - - 5.2V
PQ301
1-3 - 20V
4 - 5,2 V
5-8 - 20 V

Na PU30
noga 16 - 6,1V
noga 6 - 2,7 V
noga 20 - 20V

Na włączniku jest 3.4V

PL303 - 3.5V
PL304 - 5.1V

Nie wiem za co dalej się zabrać, proszę o pomoc.

Re: LENOVO G50-70 ładuje baterie, nie działa na zasilaczu


przez Google Adsense [BOT] 19 czerwca 2020, 01:05

#2 Re: LENOVO G50-70 ładuje baterie, nie działa na zasilaczu  [ROZWIĄZANY]


przez jopekgsm 20 czerwca 2020, 16:45
Temat do zamknięcia. Mimo odpowiedniego napięcia na włącznika laptop się nie uruchamiał...po sprawdzeniu na innej taśmie od włącznika laptop się uruchamia bez problemu. Taśma lutowana ale dość popularna i innych laptopach

Re: LENOVO G50-70 ładuje baterie, nie działa na zasilaczu  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 20 czerwca 2020, 16:45

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.