English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#21 Re: Lenovo G50-45 NM-A281 rev 1.0 brak obrazu

przez adikomp 13 czerwca 2018, 14:39
matic napisał(a):BIOS chip reflashed?

yes i do that and not helps.

Witam udało się rozwiązać problem, na który wpadłem przeglądając inną usterkę na podobnej płycie (co ja bym zrobił bez tego forum :) a przyczyną była małą diodka PD6 zabezpieczenie ADAPTER_ID oczywiście przebita.

Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

PS. pomimo że laptop działa, na pinie 84 KBC mam 3v3 bateria się ładuje, wiec nie wiem czy na pewno prawidłowa wartość powinna być 0V ?
Pozdrawiam

Re: Re: Lenovo G50-45 NM-A281 rev 1.0 brak obrazu

przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2018, 14:39

#23 Re: Lenovo G50-45 NM-A281 rev 1.0 brak obrazu

przez Type5 13 czerwca 2018, 16:50
adikomp napisał(a):udało się rozwiązać problem, na który wpadłem przeglądając inną usterkę na podobnej płycie (co ja bym zrobił bez tego forum :) a przyczyną była małą diodka PD6 zabezpieczenie ADAPTER_ID oczywiście przebita.
A przeczytałeś post #20?

#24 Re: Lenovo G50-45 NM-A281 rev 1.0 brak obrazu

przez adikomp 13 czerwca 2018, 16:59
Type5 napisał(a):
adikomp napisał(a):udało się rozwiązać problem, na który wpadłem przeglądając inną usterkę na podobnej płycie (co ja bym zrobił bez tego forum :) a przyczyną była małą diodka PD6 zabezpieczenie ADAPTER_ID oczywiście przebita.
A przeczytałeś post #20?


Tak czytałem, trafiłeś z usterką. Lecz to już było po naprawie mimo wszystko i tak dziękuję za zaangażowanie bo bez pomocy forumowiczów nie poradził bym sobie.

Re: Lenovo G50-45 NM-A281 rev 1.0 brak obrazu

przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2018, 16:59

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.