• Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez jaceksz 24 marca 2014, 21:05
Witam, mam na warsztacie laptopa Lenovo E120, był w nim zainstalowany windows 8, z partycją GPT, bios to niestety nowe UEFI, chciałem go odpalić z pendrive i próbowałem zmienić kolejność bootowania, nie dało się tego zrobić to spróbowałem zmienić tryb UEFI na Legacy aby działał dysk z MBR, po tym zabiegu wszystko padło... dysk z windows 8 nie odpala się wcale, ,żaden pendrive nie działa a co najważniejsze nie da się wejść do biosu, żaden skrót klawiszowy związany z biosem nie działa, pojawia się tekst "entering bios" ale nie ładuje biosu.
Czy któryś z kolegów spotkał sie z podobnym przypadkiem ?

Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez Google Adsense [BOT] 24 marca 2014, 21:05

#2 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez michal1490 24 marca 2014, 21:10
Robił kolega reset biosu, poprzez wyjecie baterii RCT.

A jak wyjmie kolega dysk nadal jest problem z wejściem do biosu ??

#3 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez jaceksz 24 marca 2014, 21:13
Tak, oczywiście

#4 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez hlw 24 marca 2014, 22:09
Odłącz dysk oraz pendriva i wtedy spróbuj wejść do biosu, widać, że na czymś wisi, być może na próbie rozpoznania dysku.

#5 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez jaceksz 24 marca 2014, 22:32
Tego również już próbowałem.
Dodatkowo włożyłem "normalny" dysk z windowsem 7.
Bez problemów uruchomiłem z niego windowsa i zrobiłem upgrade biosu do najnowszej wersji pod windowsem.
Wszystko poszło OK, a jak nie szło wejść do biosu tak nie idzie dalej

#6 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez hlw 25 marca 2014, 14:00
Klawiatura sprawna, na zewnętrznej klawiaturze usb to samo?

#7 Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez jaceksz 25 marca 2014, 19:07
Sprawa załatwiona, pomógł downgrade biosu do dużo starszej wersji.
Temat zamykam, dziekuję za zainteresowanie.

Re: Lenovo Edge E120 nie wchodzi do BIOSu


przez Google Adsense [BOT] 25 marca 2014, 19:07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.