• Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez kamil1986 30 maja 2020, 18:10
Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D
Płyta główna dast6bmb6c0 rev c

Laptop początkowo miał zwarcie LDO 3,3V do masy okazał się uszkodzony kontroler KBC . Po wymianie kontrolera na nowy, płyta dalej się nie uruchamia po podłączeniu zasilacza napięcia 5V oraz 3,3v są obecne dioda ładowania baterii zaświeca się na czerwono, płyta bez baterii. Wyniki pomiarów napięć naniesione na zdjęcie poniżej. Pomiary rezystancji na cewkach nie wykazały niepokojąco niskich rezystancji. Płyta po podłączeniu do zasilacza pobiera 0,02A po wciśnięciu przycisku PWR nic się nie zmienia.
Obrazek

Re: Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 30 maja 2020, 18:10

#2 Re: Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez xamledyD 30 maja 2020, 18:45
Witam.
Programowałeś BIOS?
Pozdrawiam

#3 Re: Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez kamil1986 30 maja 2020, 19:00
Jeszcze nie programowałem, czekam na programator kupiłem TL866II Plus, Mam w sumie programator EZP2013 ale jeszcze go nie używałem czy tym programatorem zaprogramuję kość biosu na liście obsługiwanych układów nie widziałem kości 25Q32fvs.Pewnie będę musiał przenosić ME region? Czy jak ściągnę czysty bios od producenta ze strony i wgram to płyta powinna wystartować. Edytowałem post powyżej napięcie na cewce PL8 też się pojawia 1,8V.

Udało mi się przeprogramować bios niestety płyta zachowuję się dokładnie tak samo. Jedyne co udało mi się zaobserwować to pobór prądu minimalnie się zmienia podczas wciśnięcia przycisku power, z 0,02A na 0,03A jak puszczę przycisk pobór prądu spada do 0,02A. Podczas lutowania kbc uszkodziłem pad pod nogą 6 układu kbc. Jaki sygnał jest na tej nodze i gdzie on leci, gdy podłącze zasilanie na tej nodze jest 3,3v

#4 Re: Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez kamil1986 17 czerwca 2020, 20:57
Witam ponownie laptop udało się naprawić uszkodzony okazał się KBC oraz pamięć RAM. Oryginalnie na płycie był układ KBC ITE IT8587E FXS ja wlutowałem ITE IT8587E FXA znalazłem w internecie informację że te układy są zamienne ale niestety nie są po zakupie układu ITE IT8587E FXS i wlutowaniu płyta ruszyła ale nie wyświetlała obrazu, okazało się że jest uszkodzona pamięć RAM po podmianie pamięci laptop się uruchomił. Jedyne co nie działa to ekran dotykowy, dotyk jest widoczny w menadżerze urządzeń sterowniki są zainstalowane ale niestety ekran nie reaguje na dotyk. Czy dotyk w tym laptopie powinien działać cały czas, czy trzeba go jakoś włączyć?

Re: Laptop LENOVO IdeaPad Flex 15D nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 17 czerwca 2020, 20:57
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron