English Polski Русский
FORUMDESC_HYDE_PARK
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale można prowadzić dyskusje na każdy temat i bez cenzury (z dwoma wyjątkami, podanymi w p.3).
2. Przeklinanie jest dozwolone, o ile skrypt forum nie wytnie ("cenzor" skryptowy działa globalnie).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także SPAMU (w tym reklamy i kryptoreklamy).
4. Staramy się pisać jakkolwiek zrozumiale (poprawna polszczyzna NIE JEST tutaj jednakże ścisłym wymogiem).

#1 KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 3 grudnia 2018, 20:16
Witam serdecznie.

Dawno, dawno temu...
No, może nie aż tak dawno, ale parę lat już minęło od pierwszej edycji naszego konkursu na najlepiej zorganizowany warsztat pracy. Poza tym święta tuż, tuż, więc i u nas nie może zabraknąć Świętego Mikołaja :) Ogłaszam zatem kolejną odsłonę konkursu na najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0!

Zasady uczestnictwa w konkursie
Każdy użytkownik przystępujący do konkursu ma za zadanie:
1. zamieścić kilka zdjęć swojego stanowiska pracy - nie mniej niż 3, ale nie więcej niż 8 (ostre i wyraźne),
2. opisać zalety i wady swojego stanowiska pracy.

Nagrody
1 miejsce - 500 Punktów,
2 miejsce - 300 Punktów,
3 miejsce - 100 Punktów.
(każdy z pozostałych uczestników konkursu otrzyma bonus: 10 Punktów)

Uwagi
- posty konkursowe powinny zawierać wyłącznie zdjęcia warsztatów elektroniki - wszelkiego typu biura, warsztaty szklarskie, piekarnie itd. nie mogą zatem wziąć udziału w konkursie.
- konkurs trwa od 3 do 16 grudnia włącznie; ogłoszenie wyników nastąpi 21 grudnia (w tym dniu powitamy zimę na dobre, zaś dzień będzie najkrótszym w roku ;) ).
- w konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani Użytkownicy, za wyjątkiem administracji, moderatorów, Gości oraz Botów.
- na każdym zdjęciu konkursowym musi być widoczna kartka z napisem "FORUM ELVIKOM" (brak kartki oznacza, że zdjęcie nie zostanie zaliczone do konkursu i będzie usunięte).
- w tym wątku nie piszemy osobistych uwag co do zasad konkursu; umieszczamy tutaj wyłącznie posty na konkurs.
- nagroda jest wymienialna na gotówkę.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Google Adsense [BOT] 3 grudnia 2018, 20:16

#2 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Kalmar11 7 grudnia 2018, 17:49
Witam
Jestem amatorem elektroniki i nie zajmuję się serwisowaniem sprzętu zawodowo, tylko w wolnych chwilach.
Postanowiłem jednak pokazać jaki kącik udało mi się zorganizować.

Wady:
Mała ilość miejsca
Słaba wentylacja
Brak wysięgnika do mikroskopu
Zalety:
Warsztat zorganizowany w domu
Myślę że wystarczają ilość sprzętu serwisowego dla amatora
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie
Kalmar11

#3 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 7 grudnia 2018, 20:27
Do odważnych świat należy - zatem do kol. Kalmar11 tradycyjnie wędruje nagroda-niespodzianka :D

#4 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Usunięty Użytkownik 49900 10 grudnia 2018, 11:26
a to mój warsztat.
Naprawiam głównie telefony i tablety, a od niedawna zająłem się też laptopami i konsolami

Wady:
Brak wyciągu
Brak instalacji z kompresorem

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 10 grudnia 2018, 21:30 przez Usunięty Użytkownik 49900, łącznie edytowano 1 raz

#5 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez duchtesciowej 10 grudnia 2018, 20:31
Moje "Dexter Laboratory" ;)
Serwisuje "już" zawodowo tylko komputery od Apple (choć wyleczyłem się z fanbojstwa ;) )
Na ostatnich zdjęciach kącik weterana (czyli stare Apple i multimetry z czasów PRL)
Zalety :
Dobra wentylacja i oświetlenie dzienne.
Jak dla mnie ergonomiczne
Wystarczająca ilość miejsca
Pracownia w domu, ma swoje zalety ;)

Wady:
Ciężko dbać o porządek, co widać.
Pracownia w domu, ma swoje wady ;)

"Mikrofalówka" na zdjęciu to w gruncie rzeczy mojej konstrukcji "komora klimatyczna" do leżakowanych układów BGA.
Wyciągu nie mam, ale filtr od Quick'a (6101) robi robotę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 11 grudnia 2018, 00:03 przez duchtesciowej, łącznie edytowano 1 raz

#6 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez koper912 11 grudnia 2018, 17:55
Witam.
Serwisuje głownie laptopy i konsole.
Serwis jest aktualnie w trakcie przenoszenia (wcześniej pracowałem w domu) do lokalu, więc wyposażenie nie jest do końca kompletne.

Zalety:
- ciasne ale własne
- wyposażenie wystarczające do wykonywania większości napraw
- kącik rozrywkowy:)

Wady:
- wieczny bałagan
- mała ilość miejsca
- brak dobrej kolby i hot'a
- nieskończony wyciąg do stacji BGA

Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz kącik rozrywkowy:
Obrazek

#7 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez dellpol 11 grudnia 2018, 18:03
Pracuje na tym stanowisku już 10 lat i ciągle staram się go ulepszyć.

Głównie serwisuje: notebook, pc, xbox360

Zalety:
a. bezpośredni kontakt z klientem
b. wszystko pod ręką
c. w miarę da się utrzymać porządek
d. dobre oświetlenie
f. klient widzi jak się obchodzisz z jego sprzętem
g. możliwość pozostawienia płyty na piecu w celu dalszej diagnostyki, druga stacja daje możliwość wymiany układu na innej płycie
h. ciekawie zabudowany ssak do układów bga z własnym naciągiem przewodu ( brak problemu z plątaniem się rury : ) )
i. ruchome ramię stacji Hot Air , można pracować na stole jak i na stacji bga

Wady:
a. brak pochłaniacza oparów

Obrazek
Obrazek
Obrazek

// Jedno zdjęcie usunąłem - zabrakło karteczki. Vogelek23

Przepraszam poprawiłem się.
Obrazek

// Dziękuję ;) Vogelek23

#8 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez TripleH 13 grudnia 2018, 18:17
Dołączę i ja.
Przygodę z serwisem dopiero zaczynam, ale w dość krótkim czasie udało mi się zorganizować sobie tymczasowe miejsce pracy.
Zalety:
Dumny jestem z systemu wentylacji ;)
Sporo miejsca
Dobre oświetlenie
Wygoda

Wady:
Brak stacji BGA
Przydała by się lepsza stacja Hot Air
Praca w domu (to ma akurat wady i zalety :D)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#9 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez btc 13 grudnia 2018, 18:18
Zalety:

-wszystko na miejscu i pod ręką.
-maksymalnie zoptymalizowane.
-wyciąg oparów.

Wady:

-brak.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

#10 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez st1000rr 14 grudnia 2018, 15:16
Oto Nasze skromne progi :D Serwisujemy głównie Notebooki oraz Tablety, od czasu do czasu inną drobnicę.

Zalety:

-Dużo miejsca
-Dużo złomu(Posegregowany oraz opisany w bazie)
-Dużo części zamiennych(Posegregowanych oraz opisanych w bazie)
-Dobra wentylacja oraz oświetlenie
-Duża ergonomia
-Większość części potrzebnych do napraw na miejscu
-Cały dostępny sprzęt potrzebny do napraw
-Świetna atmosfera :D

Wady:

-Brak :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wesołych Swiąt! ;)

#11 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Pwl 16 grudnia 2018, 17:56
Witam wszystkich
Jestem amatorem elektroniki i również jak kolega "Kalmar11" nie zajmuję się serwisowaniem sprzętu zawodowo. Wciąż się dokształcam w temacie elektroniki.
Na dzień dzisiejszy moje stanowisko wygląda następująco.

Zalety:
- wszystko mam w zasięgu ręki
- warsztacik jest w pomieszczeniu, które służy do przyjmowania gości i zaraz obok stanowiska informatycznego (można robić więcej rzeczy na raz)

Wady:
- brak odciągu oparów
- brak stacji BGA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#12 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez xlim 16 grudnia 2018, 22:44
Witam

Oto mój mały osiedlowy serwis, który prowadzę od trzech lat

Zalet
Wszystko pod ręką
Dobrze wyposażony
Dobre Oświetlenie

Wady
Mała przestrzeń
Brak porządnego mikroskopu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#13 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 17 grudnia 2018, 02:47
"Linie konkursowe" zamknięte! Kto nie publikuje, ten potem żałuje ;)

Już za kilka dni nasza "Komisja Konkursowa" wyłoni troje kandydatów do ścisłego finału. Wyniki opublikujemy - oczywiście - w tym wątku.

-------------------

Tradycyjnie chciałbym dodać w tym miejscu kilka słów od siebie.

Wasze warsztaty istotnie inspirują - nie tylko dlatego, że porządek i dbałość o szczegóły widać w każdym z nich już na pierwszy rzut oka. Miejsce pracy, w którym przebywamy przez znaczną część swojego życia, powinien być także miejscem, w którym czujemy się dobrze, komfortowo. Nietrudno dostrzec, że każdy z Was włożył wiele wysiłku, aby miejsce pracy było maksymalnie ergonomiczne, efektywne i wygodne w codziennym użytkowaniu, a także schludne i poukładane, gdzie wszystko jest tam, gdzie być powinno i gdzie nie ma miejsca na przypadek. Lecz jednocześnie, w każdym z tych warsztatów naprawdę można poczuć się komfortowo - prawie tak, jak w domu. BRAWA! TAK TRZYMAĆ!

#14 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 21 grudnia 2018, 23:59
Punktacja wszystkich warsztatów jest niezwykle wyrównana! Z tego powodu mamy spory problem z wyłonieniem finałowej trójki. Liczenie głosów jeszcze trwa. Ogłoszenie wyników nastąpi ostatecznie w dniu 23 grudnia.

#15 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 24 grudnia 2018, 16:33
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Przyznam szczerze, że tak zaciętej rywalizacji nie spodziewałbym się nawet w finałach piłkarskiej Ligi Mistrzów! Z powodu niezwykle wyrównanego poziomu wszystkich "zawodników", komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem finałowej trójki - doszło nawet do ostrej wymiany zdań między członkami komisji! Ostatecznie, na miejscu trzecim uplasowali się dwaj koledzy - nie mieliśmy absolutnie żadnej możliwości wyłonienia tutaj tylko jednego zwycięzcy. A oto wyniki:

Miejsce 1: st1000rr (łącznie 109 punktów),
Miejsce 2: dellpol (łącznie 77 punktów),
Miejsce 3: ex æquo Kalmar11 oraz TripleH (łącznie po 75 punktów).

Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

Jednocześnie - tradycyjnie - pozostali uczestnicy konkursu otrzymują automatycznie po 10 Punktów. Finalistów proszę zaś o informację na PW odnośnie formy przekazania nagrody (Punkty lub gotówka na PayPal).

#16 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez gathor 28 grudnia 2018, 17:47
Dodam słowo od siebię.
Bardzo ładne I czyste serwisy, widać ze koledzy nie popełniali już błędów ktore nam towarzyszyły, kiedy jeszcze nasze serwisy "raczkowały".
Ale jak zawsze, jest jakieś "Ale".
Widzę że niektórzy stosują maty ESD ładnie rozłożone na stołach, tylko niestety taka mata, aby miała jakiś sens, musi być odpowiednio doziemiona.
Kolega St1000rr maty uziemił, ale raczej odradzam tą metodę podpinania się bezpośrednio do gniazdka, a raczej zastosowanie przyłącza z 1M ohm rezystancją.
Natomiast stanowczo odradzam naprawę elektroniki na różnego typu wykładzinach. Może to poskutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami w urządzeniach elektronicznych.

Jeszcze raz, serdeczne gratulację dla zwycięzców!

#17 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 28 grudnia 2018, 18:24
gathor napisał(a):Kolega St1000rr maty uziemił, ale raczej odradzam tą metodę podpinania się bezpośrednio do gniazdka, a raczej zastosowanie przyłącza z 1M ohm rezystancją.
A to nie jest czasem tak, że w tych żółtych wtykach bananowych jest od razu zintegrowany rezystor? Mam kilka kabli tego typu, wszystkie ze zintegrowanym rezystorem.

#18 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez gathor 28 grudnia 2018, 18:38
Vogelek23 napisał(a):A to nie jest czasem tak, że w tych żółtych wtykach bananowych jest od razu zintegrowany rezystor? Mam kilka kabli tego typu, wszystkie ze zintegrowanym rezystorem.

To już zależy. 3 z 4 jakie mam posiadają zintegrowany rezystor, jeden z nich nie.
Niezmienia to faktu, że dla własnego bezpieczeństwa nie polecam się wpinać bezpośrednio w gniazdo.

#19 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Vogelek23 28 grudnia 2018, 18:47
gathor napisał(a):3 z 4 jakie mam posiadają zintegrowany rezystor, jeden z nich nie.
Zatem sprawa jasna - za każdym razem trzeba sprawdzać kable, zanim podłączymy je do maty. Najlepiej przez taki oto instrument:

Obrazek

#20 Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez gathor 28 grudnia 2018, 18:53
Vogelek23 napisał(a):Zatem sprawa jasna - za każdym razem trzeba sprawdzać kable, zanim podłączymy je do maty. Najlepiej przez taki oto instrument:

Obrazek

Wszystkie moje maty są w ten sposób podłączone. Powinieneś pamiętać z Samsunga ;)

Re: KONKURS - Najlepiej zorganizowany warsztat pracy v 2.0

przez Google Adsense [BOT] 28 grudnia 2018, 18:53