• Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez gkrz67 1 września 2014, 12:35
Witam.Zakupiłem kiedyś kartę diagnostyczną Mini PCI i do jakiego bym jej laptopa nie podpiął niezależnie od usterki, zawsze pokazuję "U" i świeci dioda RST. Czy ja coś źle robię, czy ta karta jest do kitu ? Pozdrawiam.

Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Google Adsense [BOT] 1 września 2014, 12:35

#2 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Vogelek23 1 września 2014, 17:03
gkrz67 napisał(a):kartę diagnostyczną Mini PCI
A do jakich konkretnie laptopów podpinasz tą kartę?

#3 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez gkrz67 1 września 2014, 18:10
Dzisiaj podpinałem do Acer aspire 5741 ( NEW71 ), wcześniej pod Toshibę A135-S4467.

#4 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Vogelek23 1 września 2014, 18:53
gkrz67 napisał(a):Dzisiaj podpinałem do Acer aspire 5741 ( NEW71 ), wcześniej pod Toshibę A135-S4467.
Zaraz, zaraz - przecież żadna z tych płyt NIE MA złącza MiniPCI. Gdzie w takim razie podłączałeś kartę, a przede wszystkim: CO TO ZA KARTA?

#5 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez gkrz67 1 września 2014, 19:09
Ja to wtykam w złącze WiFI, bo tylko tam pasuje :)
To jest takie coś:

Obrazek

#6 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Vogelek23 1 września 2014, 20:42
To trzeba było od razu napisać, że chodzi o złącze Mini PCI-E.

Czy masz dokumentację do tej karty? Pod wyświetlaczem masz goldpiny z - najprawdopodobniej - magistralą LPC.
Ponieważ standardowe złącze MiniPCI-E tej karty (mówimy o funkcji DEBUG) pasuje zaledwie do 1% laptopów (a może nawet do 1‰), najczęściej wykorzystuje się magistralę LPC lub port szeregowy E51.

W płycie NEW71 (Acer Aspire 5741) jest wykorzystywany port E51 (piny 49 i 51 złącza karty WiFi), ponieważ LPC jest połączone tylko wewnętrznie, między KBC i PCH (nie jest wyprowadzone na piny 8, 10, 12, 14 i 16 złącza karty WiFi). W płycie LA-3401P (Toshiba Satellite A135) jest dedykowane miejsce do podłączenia LPC lub E51 (zależnie od konfiguracji rezystorami) - jest to pole stykowe H30. Tutaj łączysz to po prostu z odpowiednimi pinami na Twojej karcie. W przypadku płyty LA-3391P (Toshiba Satellite A135) jest równeż dedykowane miejsce do podłączenia LPC - jest to złącze JP30 (lub raczej pady od tego złącza, bo samo złącze jest nieobsadzone). Łączysz sygnały analogicznie, jak w przypadku płyty LA-3401P. Oczywiście musisz dać karcie także stosowne zasilanie (najczęściej 3V).

NEW71:
Obrazek

LA-3401P:
Obrazek

LA-3391P:
Obrazek

#7 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez gkrz67 1 września 2014, 20:58
Ożesz w m....ę, ale to zawiłości z tym jest... Nie spodziewałem się że tak. To już chyba będzie prościej jakąś inną kartę kupić, ale ktoś napisał na forum że właśnie taką jak moja wykorzystuje najczęściej. No to kupiłem i ciągle "U" :mrgreen:
Nie ma jakiejś karty w miarę uniwersalnej i bez takich ceregieli?

#8 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez WIOLAD 1 września 2014, 21:19
gkrz67 napisał(a):
Nie ma jakiejś karty w miarę uniwersalnej i bez takich ceregieli ?

Niestety nie.

#9 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Vogelek23 1 września 2014, 21:37
Nie ma jakiejś karty w miarę uniwersalnej i bez takich ceregieli ?
Toć przecież Twoja karta ma LPC (o ile dobrze widzę na tym mikrozdjęciu wątpliwej jakości), a może nawet i E51. Dlatego pytałem o dokumentację Twojej karty (na co zresztą nie odpowiedziałeś).

gkrz67 napisał(a):To już chyba będzie prościej jakąś inną kartę kupić
Jeśli Twoja karta ma LPC i E51, nie ma sensu kupować innej, bo z inną będziesz miał taką samą "przeprawę". Nie ma uniwersalnych kart DEBUG, bo producenci laptopów - jak widzisz wyżej - stosują różne typy interfejsów DEBUG i tak samo różne sposoby ich wyprowadzania "na zewnątrz".

Na koniec - w ramach ciekawostki - podam, że w niektórych płytach NIE MA interfejsu DEBUG.

#10 Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez gkrz67 2 września 2014, 10:22
Dokumentacji nie pokazałem, ponieważ takowej nie było. Dzięki za ponowne oświecenie. Jednym słowem producenci nie ułatwiają nam życia. To zrozumiałe, najchętniej to by nas naprawiaczy wybili. Pozdrawiam.

Re: Karta diagnostyczna Mini PCI za każdym razem pokazuje "U"


przez Google Adsense [BOT] 2 września 2014, 10:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.