• Jaka termopara typ K ?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Jaka termopara typ K ?


przez delp 26 czerwca 2010, 21:37
Witam, potrzebuje nabyć termoparę typu K ?
Czy któryś z szanownych Kolegów, może mi jakąś polecić.
Te które posiadam to rozbieżności temperatur duże, miedzy jedną a drugą.
Jak się sprawuje ta termopara przy RE-7500, ew. czy można gdzieś nabyć samą termoparę.
Dziękuje.

Re: Jaka termopara typ K ?


przez Google Adsense [BOT] 26 czerwca 2010, 21:37

#3 Re: Jaka termopara typ K ?


przez michallus 27 czerwca 2010, 19:41
Najmniejsza termopara z firmy www.czaki.pl (około 60-70zł)a najbardziej polecam termoparę firmy Omega która jest dołączona do summita. Cena około 100$, "wchodzi" pod każdy układ BGA. Dokładność na najwyższym poziomie, nie będę mówił o tańszych termoparach bo są do niczego. Oczywiście musi też być wysokiej klasy miernik....
Jak ktoś chce mogę porobić foty.

Mam tą z omegi i z czakiego.

#4 Re: Jaka termopara typ K ?


przez digix 27 czerwca 2010, 21:47
Również polecam termoparę firmy Omega, niestety nie jest ona tania. 5 sztuk konkretnie model: 5TC-TT-KI-40-1M to koszt około 200zł. Każda długości 1m standardowo lub innej na zamówienie, średnica 0.08mm.

Obrazek

#5 Re: Jaka termopara typ K ?


przez delp 5 lipca 2010, 21:22
Przetestowałem tą z firmy Czaki, i jak dla mnie rewelacja. /podziekowanie dla michallus za namiar/
Tak jak kolega katar83 że prawidłowe ustawienie termopary i układ przy 217 pływa, z tą termoparą nie ma problemu.
Jest dokładna, można ją polecić.
Zobaczymy jak przyjadą te z Omegi.
Tą termoparę od RE-7500 nie ma gdzie kupić, na "Ownta" brak.
Na razie dziękuje kolegom za informacje.

#6 Re: Jaka termopara typ K ?


przez michallus 5 lipca 2010, 21:32
Z Omegi będziesz jeszcze bardziej zadowolony :-)

Łatwiej ją zamocować na płycie, pamiętaj żeby przyklejać kaptonem.
Jeżeli wkładasz termoparę pod układ pamiętaj żeby nie wkładać na wprost a pod kątem 45stopni.
Chyba, że zdejmujesz układ wtedy nie ma znaczenia.

#7 Re: Jaka termopara typ K ?


przez DaCoPL 6 lipca 2010, 08:05
Co to znaczy pod kątem 45st? 45st w poziomie tak?

Re: Jaka termopara typ K ?


przez Google Adsense [BOT] 6 lipca 2010, 08:05
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.