English Polski Русский
FORUMDESC_WORKSHOP_REPAIRS

#1 IBM T43 układ bios-u

przez andkan 14 czerwca 2019, 11:26
Model 1871-FAG, płyta to Yokon 5. Potrzebuję odczytać zawartość układu PC8394T. Zna ktoś sposób lub ma możliwość odczytu?

Re: IBM T43 układ bios-u

przez Google Adsense [BOT] 14 czerwca 2019, 11:26

#2 Re: IBM T43 układ bios-u

przez Vogelek23 14 czerwca 2019, 14:22
andkan napisał(a):Potrzebuję odczytać zawartość układu PC8394T. Zna ktoś sposób lub ma możliwość odczytu?
Owszem - wystarczy konwerter RS/TTL do TPM. Na przykład taki, jak poniżej. Tyle, że ten układ to nie jest BIOS, lecz tzw. Security Chip. W jakim celu chcesz się do niego dostać?

Obrazek
Źródło: elektroda.pl

#3 Re: IBM T43 układ bios-u

przez andkan 14 czerwca 2019, 14:41
Konwerter to wiem ale co dalej. Nie kupię programu za kwotę która przewyższa wartość sprzętu. A potrzebuję odczytać "pewne" komórki ale gdy napiszę to wywalisz znowu mój post do śmietnika. Zgodnie z punktem regulaminu ponoszę pełną odpowiedzialność za swoje posty i w tym przypadku jest tak dokładnie. Nie jest to nic nielegalnego. Po prostu ktoś komuś zrobił psikusa.

#4 Re: IBM T43 układ bios-u

przez Vogelek23 14 czerwca 2019, 20:34
andkan napisał(a):Nie kupię programu za kwotę która przewyższa wartość sprzętu.
Sugerujesz, że mam kupić ten program i udostępnić Ci go na maila, czy co? Jeśli nie ma żadnej innej alternatywy, to nie pozostaje Ci nic innego, jak kupić ten program lub przeznaczyć laptopa na części.

andkan napisał(a):A potrzebuję odczytać "pewne" komórki ale gdy napiszę to wywalisz znowu mój post do śmietnika.
Oczywiście, że bym to zrobił - nie musiałbyś nawet pisać wprost, że chcesz usunąć hasło z tego laptopa, bo to wynika z powyższej odpowiedzi oraz poprzedniego Twojego zapytania, które już poszło do Śmietnika. Jesteś uparty, ale problem polega na tym, że ja jestem bardziej uparty od Ciebie - i będę egzekwował przestrzeganie zasad, nawet jeśli Tobie się to nie podoba. Naprawdę, zaprzestań kolejnych prób ich obchodzenia, bo do niczego dobrego Cię to nie zaprowadzi.

andkan napisał(a):Nie jest to nic nielegalnego.
A tego to ja nie mogę być w 100% pewny - przecież Cię nie wylegitymuję (nawet nie mam takich uprawnień) ani nie zażądam skanu dokumentu, potwierdzającego własność przedmiotowego laptopa (aby móc sprawdzić Twoje dane osobowe, musiałbym zarejestrować się w GIODO). Natomiast to nie jest aż tak dużym problemem - największe zło będzie wtedy, gdy podam Ci rozwiązanie Twojego problemu (czyli pomogę w usunięciu hasła), a za jakiś czas na forum przyjdzie złodziej, który ukradł Ci tego laptopa i jak na dłoni będzie miał podane rozwiązanie, jak złamać zabezpieczenia Twojego sprzętu. Czy teraz już rozumiesz, skąd się wziął ten zakaz poruszania tematów zabezpieczeń na forum?

#5 Re: IBM T43 układ bios-u

przez andkan 15 czerwca 2019, 11:58
Po pierwsze nic nie sugeruje. Fora zazwyczaj są od tego żeby wymieniać się umiejętnościami, ewentualnie szukać pomocy. Ktoś taki program lub podobny może po prostu mieć - nie bierzesz tego pod uwagę?
Po drugie nie jestem uparty tylko mam problem i szukam sposobu rozwiązania - to też chyba przeznaczenie Forum.
Po trzecie za swoje posty odpowiadam ja i wiem co robię. Jeżeli nie jesteś tego pewien to właśnie ja się pod tym podpisuję.
I na koniec gdybyś chciał pomóc to można to zrobić w inny sposób niekoniecznie przez forum.

Re: IBM T43 układ bios-u

przez Google Adsense [BOT] 15 czerwca 2019, 11:58