• HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez kimz 6 stycznia 2017, 12:02
Witam!
Płyta 598667-001 H9265-1 48.4GK06.011. Po aktualizacji biosu z poziomu windowsa po restarcie odrazu ciemny ekran bez flashowania ( około 20 min ) brak reakcji na przycisk power.
Zaprogramowałem kość jednak po odpaleniu jest czarny ekran. Płyta najprawdopodobniej startuje, reagując na przycisk power, kręci się wentylator z stałą prędkością i grzeję się cpu, podświetlanie matrycy załącza się i po starcie dwa razy gaśnie na 0,5s. Czekałem tak ponad 10 minut, bez zmian.
Sprawdziłem z 10 różnych wsadów:
68AZZ 'zalit' płyta zachowuje się jak wyżej. Na pamięci bios był sticer z takim napisem
68AZZ nie opisane, na nich brak obrazu i wentylator wchodzi odrazu na maksymalne obroty
68AZZ rozpakowany z strony HP (ostatnia i pierwsza wersja) sporo różni się już w pierwszych liniach i na nim płyta nie startuje i miga cały czas dioda przy złączu zasilania

Czy mógł polecieć wsad kbc?

Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez Google Adsense [BOT] 6 stycznia 2017, 12:02

#2 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran  [ROZWIĄZANY]


przez JPserwis 6 stycznia 2017, 14:29
A dlaczego aktualizowałeś bios, czy już wcześniej były objawy? Mogło "polecieć dużo". Bez podstawowych pomiarów na cewkach ciężko coś wywróżyć. Na początek wgraj pewny wsad bios.(czy bios przeszedł poprawną weryfikację?) poszukiwany-wsad-bios-hp-4520s-t26506.html do wersji uma sprawdzony bios przez kolegę grzewoj

#3 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez sebastiank 6 stycznia 2017, 16:31
W czasie aktualizacji mógł powstać na dysku backup biosu - sprawdź czy jest.
Które pliki i skąd sprawdzałeś?
Jaką masz obsadę na płycie?

#4 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez kimz 6 stycznia 2017, 17:26
Aktualizowałem po to żeby "był najnowszy" nie było żadnych objaw. Biosy zawsze przewchodzily poprawnie weryfikacje. Sprawdziłem bios od UMA kolegi grzewoj, laptop odpala i odrazu wkręca wentylator na maxa
W czasie aktualizacji utworzył się backup ale nie mogę go znaleść, gdzie go szukać?

#5 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez JPserwis 6 stycznia 2017, 17:29
Wydaje mi się że jednak to nie problem z biosem. Wsad kolegi grzewoj jest sprawdzony. Jakie napięcie ma bateria cmos? reset cmos wykonany?

#6 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez sebastiank 6 stycznia 2017, 17:31
Jeśli się rzeczywiście wysypał bios przy aktualizacji (a kość jest sprawna) to spróbuj recovery - WIN + B.

#7 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez kimz 6 stycznia 2017, 19:08
Reset cmos wykonywany przy każdej próbie innego biosu
Napięcie na bateri cmos - 2.95V
To recovery nie robi się przypadkiem po POST'cie?
Ponawiam pytania: Czy możliwe że posypała się zawartość kbc? Gdzie znajdę backup biosu który utworzył się podczas aktualizacji pod windowsem?

#8 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez sebastiank 6 stycznia 2017, 19:27
kimz napisał(a):Ponawiam pytania: Czy możliwe że posypała się zawartość kbc?
- jak nie rozłupałeś go to i zawartość jest pewnie na miejscu. Z tego co wiem to w tym modelu KBC jest nieprogramowalne. Łatwo to sprawdzić szukając po modelu, a jest to prawdopodobnie KBC1098.

Backupu biosu poszukaj na dysku - np. pod frazą "bios" - może być w katalogu głównym, w katalogu programu aktualizacyjnego lub innym - każdy system oferuje narzędzia do przeszukiwania dysku. A programy aktualizacyjne zapisują w różnych miejscach.

Na temat recovery można łatwo znaleźć informacje i filmiki - w tym przygotowane przez HP.
kimz napisał(a):To recovery nie robi się przypadkiem po POST'cie?
- nie. To specjalny tryb pracy płyty. Odłączasz zasilanie (zasilacz i baterię), trzymając wciśnięte WIN + B wpinasz zasilacz i naciskasz włącznik. Jak zamiga dioda dysku puszczasz klawisze i czekasz (nie wyłączaj wcześniej niż po 5-10 minutach).

#9 Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez kimz 6 stycznia 2017, 21:03
Panowie,
Wrzuciłem jeszcze raz wsad na którym nie było treści na matrycy i ku mojemu zdziwieniu efekt był inny ( wentylatory na max ) więc zacząłem od RAMU, wyciągłem jedną kość i płyta ruszyła ale bez obrazu, wtedy wrzuciłem zweryfikowany wsad 48.4GK06.041_UMA.bin do którego podesłał link kolega JPserwis i płyta wystartowała z obrazem. Dzięki wszystkim za pomoc, problem rozwiązany.

Re: HP PROBOOK 4520s brak treści po aktualizacji biosu / czarny ekran


przez Google Adsense [BOT] 6 stycznia 2017, 21:03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.