English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano
  • Hp Omen 15 wyłącza się podczas bootowania

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Hp Omen 15 wyłącza się podczas bootowania


przez TripleH 15 stycznia 2021, 13:25
Witajcie
Laptop HP OMEN 15-dc0011nw
Płyta Quanta DAG3DBMB8D0 REV D
CPU SR3Z0
GPU N17P-G0-A1
CHIPSET SR40B
KBC IT8987E

Klient robił przekładkę płyty do innego kadłubka. Po przekładce laptop wyłącza się podczas próby bootowania z jakiegokolwiek źródła. Nie ważne czy z dysku sata, m.2, czy z usb.
Można wejść do biosu i grzebać tak jak długo się chce. Wyłączenie następuje w momencie próby załadowania systemu.
Przeprogramowałem obie kości SPI i układ KBC - bez zmian.
Brakuje mi jednego napięcia.
Wg zdjęcia:
1. 1.05V/7ohm
2. 0.98V/1.30ohm
3. 0.98V/1.30ohm
4. 0.98V/1.30ohm
5. 0.98V/1.30ohm
6. 0V/3.20ohm
7. MP2949A

Utknąłem i nie wiem, czy te brakujące napięcie pojawia się później i czy jego brak może powodować wyłączanie się laptopa.
Obrazek

Re: Hp Omen 15 wyłącza się podczas bootowania


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2021, 13:25

#2 Re: Hp Omen 15 wyłącza się podczas bootowania


przez TripleH 16 stycznia 2021, 13:29
Z dodatkowych objawów mogę podać, że w momencie wyłączania gaśnie dioda na gnieździe zasilacza, ale 19v pozostaje. Na samej baterii również gaśnie w tym samym momencie.

Re: Hp Omen 15 wyłącza się podczas bootowania


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2021, 13:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.