• HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Arturo199118 9 grudnia 2016, 15:22
Witam

Płyta odpala się, brak obrazu i mruga caps lock 2 razy. Znalazłem informację że winny jest bios. Wgrałem wsady z tego tematu hp-pavilion-g6-series-quanta-r53-da0r53mb6e1-t32089.html i tak:
Wsady od użytkownika Vogelek23 - płyta martwa, nie zapala nawet diody w gnieździe zasilania.
Wsad od użytkownika grzewoj - płyta uruchamia się, brak obrazu, brak kodów błędu.
Wróciłem do oryginalnego biosu i nadal mruga 2 razy caps lock.

Płyta DAOR53MB6E1 R53 REV:E
AMD A4-4300M
AMD 218-0755097
IT8518E
Kostka EN25Q32B-104HIP

Napisałem zapytanie o odpowiedni bios https://www.elvikom.pl/hp-g6-2323ew-t47087.html. Czy możliwe jest że wsady są ok tylko istnieje inna usterka? Prosiłbym o jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Google Adsense [BOT] 9 grudnia 2016, 15:22

#3 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez morph 9 grudnia 2016, 16:11
Witaj

Komunikaty z caps-lock często są mylące. Problem może leżeć w moście NB. Sprawdź testerem gniazda CPU, czy masz prawidłową komunikację CPU z NB. Jeżeli nie lub nie masz testera możesz diagnostycznie podgrzać NB.

#4 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Arturo199118 9 grudnia 2016, 17:59
Podmieniłem ram i podgrzałem mostek - bez zmian. Nie posiadam testera gniazda. Obecnie szukam cpu na podmianę.

#5 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez JPserwis 9 grudnia 2016, 18:51
Wgraj pewny działający wsad bios jeśli nie pomoże zrób reflow nb

#6 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Arturo199118 10 grudnia 2016, 12:43
Ponieważ płyta nie wstała na wsadach z forum szukam innej usterki, dlatego wszystkie próby sprawdzam na oryginalnym wsadzie. Reflow zrobiony brak poprawy. Gdy przygotowywałem płytę do reflow i usuwałem klej na rogach układu, przyjrzałem się jeszcze raz układowi i mam wrażenie że jest spuchnięty. Wcześniej uznałem że to klej od rdzenia tak się rozlał ale po przyjrzeniu się chyba byłem w błędzie. Zamieszczam fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pytanko dodatkowe.
Kondensator na zdjęciu jako jedyny na płycie jest zalany klejem, ktoś może mi wyjaśnić dlaczego?

Obrazek

#7 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez mrserwis 10 grudnia 2016, 14:13
Układ do wymiany. Zmień profil grzania bo mocno przesadzony.

#8 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Arturo199118 12 grudnia 2016, 15:29
Właściciel nie chce naprawiać sprzętu. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

#9 Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Vogelek23 12 grudnia 2016, 15:56
Arturo199118 napisał(a):Pytanko dodatkowe.
Kondensator na zdjęciu jako jedyny na płycie jest zalany klejem, ktoś może mi wyjaśnić dlaczego?
Ponieważ kondensator ten jest w bezpośredniej bliskości gniazda USB, istnieje ryzyko, że w przypadku wielokrotnego wkładania i wyciągania urządzenia USB dojdzie do zmęczenia materiału (lutowania) i kondensator odpadnie. Producent przewidział taką ewentualność i dlatego zalał kondensator klejem.

Re: HP G6-2323EW mruga 2 razy caps lock


przez Google Adsense [BOT] 12 grudnia 2016, 15:56

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.