• HP Envy m6 - Problem z HDMI

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez fifi88 13 grudnia 2017, 15:55
Witam,
Laptop
HP Envy m6
QCL50 LA-8711P

Laptop miał fizycznie uszkodzone gniazdo HDMI, złamany kawałek plastiku. Plastik na wejściu gdzie wkłada się kabel, po obu stronach obsadzone są piny.
Zwarte z masą były 2 piny, jeśli dobrze odczytuję to 16 i 18. Laptop z uszkodzonym gniazdem działał jak najbardziej prawidłowo.
Po wymianie gniazda laptop działa, jednak obrazu poprzez HDMI brak.
Wg. schematu na 18n. gniazda powinno być 5V. Ja po uruchomieniu komputera, bez włożonego kabla HDMI mam 4.69V z podłączononym HDMI (mam przejściówkę z HDMI do monitoraVGA) napięcie 1.03V

Proszę o pomoc w pomiarach.

Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez Google Adsense [BOT] 13 grudnia 2017, 15:55

#3 Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez fifi88 14 grudnia 2017, 10:53
Bezpiecznik F1 wygląda na sprawny.
Natomiast z diodą D8 mam pewien problem, bo nie za bardzo wiem gdzie jest anoda gdzie katoda w tej diodzie. Schemat posiadam do rev.0.1 a płyta ma rev.1.0 i wg schematu D8 to RB751V_SOD323 a ja mam diodę taką jaką jak na zdjęciu. Jedyna wartość jaką pokazuję miernik to przy ułożeniu sond jak na zdjęciu, wartość od 1250 do 1340 skacze. W innych konfiguracjach sond jest 0.
Prosił bym o pomoc w ocenie czy dioda dobra czy nie i jaka to jest dioda.

Obrazek

#5 Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez fifi88 14 grudnia 2017, 11:21
Bez włączonego kabla HDMI na uruchomionej płycie.
n1 - 0
n2 - 5.12V
n3 - 4.72V

#7 Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez fifi88 14 grudnia 2017, 13:45
Bez wpiętego HDMI
15 - 4,70v
16 - 4,70v
18 - 4,73v
19 - 0,06V

Z wpientym HDMI
15 - 2,02v
16 - 2,02v
18 - 1,03v
19 - 0,70V

#9 Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez fifi88 14 grudnia 2017, 17:33
O który kabel Ci chodzi ??? Jeśli o zasilający to mam z zasilacza serwisowego, gniazdo zasilania też wydaje się być ok. Gniazdo HDMI jest z demontażu z całkiem innej płyty z inną usterką.


EDIT :

Podałem na 18n. hdmi z bezpiecznika F1 5V i obraz na monitorze się pojawił. Czy moge zastosować takie obejscie i podlutować kabelek od F1 do 18n. hdmi ???

Re: HP Envy m6 - Problem z HDMI


przez Google Adsense [BOT] 14 grudnia 2017, 17:33
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.