• HP 250 G4 - problem z odczytem KBC

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 HP 250 G4 - problem z odczytem KBC


przez fifi88 15 lutego 2019, 11:44
Witam,
opis problemu laptopa jest w tym wątku https://www.elvikom.pl/hp-250-g4-po-zalaniu-brak-obrazu-t55537.html.
Mam problem przy odczycie KBC,
pożyczyłem programator SAS Programlayci rev.2.2 Made in Turkey soft to Vertyanov JIG ver 4.A,
w spisie nie znalazłem mojej płyty głownej ( ASL50 LA-C921P KBC : KB9022Q D).
Znalazłem na rosyjskim forum taki wiersz do wstawienia do pliku MB connectrion ENE.txt - LA-C921P KSO3=18 KSI4=5 KSI7=2 KSI6=3 KSI5=6.
Przy próbie odczytu KBC, po podaniu nazwy do zapisu pliku, programator nic nie odczytuje postęp jest cały czas na 0, dioda na programatorze pulsuję na zielono.
Czy ktoś odczytywał/programował to KBC tym programatorem ???
Może coś robię źle

Re: HP 250 G4 - problem z odczytem KBC


przez Google Adsense [BOT] 15 lutego 2019, 11:44

#2 Re: HP 250 G4 - problem z odczytem KBC  [ROZWIĄZANY]


przez matic 15 lutego 2019, 20:23
Hello!

Have you connected the ground of motherboard and programmer?
Have you connected the power supply to the motherboard?

If so, use a continuity tester and check, if you have connected the programmer correctly.
Check the continuity between listed pins:
- Pin 2 of keyboard connector and pin 62 of KBC chip.
- Pin 3 of keyboard connector and pin 61 of KBC chip.
- Pin 5 of keyboard connector and pin 59 of KBC chip.
- Pin 6 of keyboard connector and pin 60 of KBC chip.
- Pin 18 of keyboard connector and pin 42 of KBC chip.

#3 Re: HP 250 G4 - problem z odczytem KBC


przez fifi88 16 lutego 2019, 11:10
Udało mi się odczytać, problemem było to że usb z masą podłączałem do swojego laptopa a nie do płyty którą odczytuję.
Dziękuję za wskazówkę, bo to mnie naprowadziło na to że coś z masą jest nie tak.

Re: HP 250 G4 - problem z odczytem KBC


przez Google Adsense [BOT] 16 lutego 2019, 11:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.