English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 hp 15-bs162sa (la-e802p) nie działa

przez marcin223344 16 maja 2019, 15:53
LAPTOP HP 15-bs162sa
PŁYTA LA-E802P
KBC KB9022
CPU I5 8250U

Brak zwarć na cewkach, brak fizycznych uszkodzeń. Po podłączeniu do zasilacza serwisowego pobór prądy 0.01A. Po naciśnięciu włącznika prąd lekko wzrasta (nie przekracza 0.1A), wentylator się obraca jakieś parę sekund po czym zatrzymuje się na 0,028A.

Występują napięcia na cewkach: 3.3V, 5V, 1.2V (RAM), 3V przy baterii oraz 1V przy CPU na mostek. Brak napięć na 3 cewkach przy CPU, brak obrazu.
Przeprogramowałem bios 3 wsadami z forum oraz badcaps - brak poprawy, nie programowałem kbc (brak programatora).

Proszę o rady co mogę ewentualnie jeszcze sprawdzić.

Re: hp 15-bs162sa (la-e802p) nie działa

przez Google Adsense [BOT] 16 maja 2019, 15:53

#2 Re: hp 15-bs162sa (la-e802p) nie działa

przez Lesio23 16 maja 2019, 20:08
Przeprogramuj KBC.

Re: hp 15-bs162sa (la-e802p) nie działa

przez Google Adsense [BOT] 16 maja 2019, 20:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: rager24 i 10 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.