English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP 15-ak033ng brak PCH, jakie było oryginalnie?

przez dan1200rr 14 września 2018, 17:20
Model: HP 15-ak033ng
Płyta: DAX1PDMB8E0 REV:E
CPU : SR2FQ
VGA : N16P-GT-A2
Mostek : BRAK!

Posiadam powyższego laptopa, niestety otrzymałem go już z wylutowanym mostem i nie jestem pewien czy był w nim oryginalnie GLHM170.
Jest tutaj na forum temat z tym modelem i autor podaje nazwę tego mostu jako R2C4 - 01352 - V604C101, co nic sensownego nie daje (zapewnie numer partii) poza początkiem R2C4 co wskazuje na GLHM170.

Re: HP 15-ak033ng brak PCH, jakie było oryginalnie?

przez Google Adsense [BOT] 14 września 2018, 17:20

#2 Re: HP 15-ak033ng brak PCH, jakie było oryginalnie?

przez matic 14 września 2018, 17:51
Hello!

The Bridge (PCH) should be an Intel GL82HM170 (SR2C4).

Re: HP 15-ak033ng brak PCH, jakie było oryginalnie?

przez Google Adsense [BOT] 14 września 2018, 17:51

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.